Zprávy / Pozvánky

Man Forever (vzpomeňte na Oneidu) premiérově v Praze a Pardubicích

Man Forever (vzpomeňte na Oneidu) premiérově v Praze a Pardubicích

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2017

Nová nahrávka kolektivního projektu Johna Colpittse Man Forever dostala jméno Play What They Want a představuje svého autora coby všestranného a obratného skladatele. Je totiž zároveň jak jeho nejpřístupnější nahrávkou, tak i nahrávkou, na které ohýbá žánry a vpouští se do vod pro jeho tvorbu zatím nepoznaných.

John Colpitts je českému publiku primárně známý coby bubeník Kid Millions z legendární experimentální rockové kapely Oneida (Creepy Teepee, 2009 a Praha, 2013). Ta už téměř po dvě dekády funguje rozkročená kdesi mezi výjimečně dobrým alternativním rockem a spolkem s velmi extrémní potřebou experimentovat a kolaborovat. Nejiná je i povaha projektu Man Forever, který slouží jako Colpittsův ventil pro jeho mantrické bubenické kompozice.

Koncertní podobu Man Forever by šlo nejlépe zaškatulkovat coby novodobý trance vycházející z newyorského experimentálního jazzu. Colpitts se orientuje na dramatickou repetitivní hru na bicí, na ní se vrství další perkuse, k nim se pak přidávají monotónní basové a syntezátorové rytmy. Colpitts o své hudbě často mluví o hypnotickém a uvolňujícím zážitku jak pro hráče samotné, tak i pro publikum.


Nová nahrávka Man Forever si bere k srdci původní myšlenku, rozšiřuje ji ovšem o popový prvek. Colpitts zde kolaboruje s řadou newyorských umělců, jako jsou Yo La Tengo anebo Laurie Anderson, a zatímco na povrchu bublá písňová forma, vespod je poháněna nezkrotnou rytmikou, tak jak jsme dobře zvyklí u předchozích instalací Man Forever.

Colpitts v Praze zahájí své evropské turné a pro Man Forever půjde o českou premiéru (sluší se ještě dodat, že před třemi lety se přes Čechy prohnal se svým vedlejším projektem People of the North, což je mírně osekaná a značně radikální variace kapely Oneida).

Před hlavními hvězdami vystoupí newyorská bubenická paráda Tigue a pardubické duo Lionel Dixit, které funguje na pomezí podvratné taneční hudby a free improv noisu.

Info

Man Forever (us) + Tigue (us) + Lionel Dixit
17. května 2017, 19:30
Underdogs', Praha – Smíchov
facebookový event Praha
předprodej Praha

Man Forever (us) + Tigue (us) + Lionel Dixit + Friks
18. května 2017
Automatické mlýny, Pardubice
facebookový event Pardubice

Koncert pořádá Jednota ve složení ][, Cáry mlhy, Letmo, Naše koncerty a Stoned to Death.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články