Zprávy / Nové desky

Mancuso vydávají Gravity of The Past

Mancuso vydávají Gravity of The Past

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.11.2017

Kdyby Mancuso hráli už z kraje devadesátých let, tak si je dnešní generace třicátníků bude pamatovat jako kapelu, jejichž peel session si vyměňovali na vypálených cédéčkách a generace dnešních čtyřicátníků a padesátníků si na ně vzpomene jako na kapelu, co si podávala kliku šatny s Toyen, Here nebo Helmutovou Stříkačkou. A ta nám stejně bude namlouvat, že zas tak dobrý to nebylo, protože to tenkrát viděli v Bunkru s Inspiral Carpets a zpěvák byl nějakej divnej a hráli moc nebo málo nahlas.

Jenže Mancuso tehdy neexistovali, a tak jejich novinku s příznačným názvem Gravity of The Past, kterou vydává v kazetové a digitální verzi Stoned to Death, můžeme částečně brát jako připomínku časů tehdejších. To není nic hanebného, protože přerovští Mancuso drží devadesátkovou shoegaze pochodeň hodně poctivě. Není se čemu divit, kapela s věkovým průměrem cca 51 let nejspíš tehdejší obrodu českého kytarového rocku zná z první ruky.


Nahrávka, která se orálně upekla už cca před třemi lety, ale jejíž cesta na magnetofonový pásek byla mírně trnitá (spojení Stoned to Death s kapelou, která tvoří opusy jako Up in Smoke nebo Libian Mindshake = světelná rychlost), vychází v první edici v počtu padesáti kusů. Křest už proběhl v přerovském klubu Teplo, tudíž nikam nechvátejte a posílejte objednávky na známou adresu seekharbor@gmail.com.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články