PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Math rockoví Fox Territory s novým singlem

Math rockoví Fox Territory s novým singlem

|

Prog/math rocková kapela Fox Territory dokončuje své debutové album s názvem Degressive Fusion, ze kterého vysílá první singl Calm Fragrance s podporou animační smyčky. Tvorbu animace si vzal na starost Radek "DNT2" Mauer.

Fox Territory je parta dlouholetých kamarádů, kteří mají jediný cíl, dělat hudbu, která je baví a která si žánrově nestaví hranice. Členové kapely pochází z Přerova a Kojetína, kde se dali dohromady v roce 2010: Zdeněk Modlitba(bicí), Jiří Horák(basa), Michal Gálík(kytara), David Machovský(kytara). Mají za sebou vydání pár demo nahrávek a 3 samostatných singlů. Díky jejich rozmanité tvorbě a hráčské zdatnosti se jim naskytla příležitost předskakovat kapelám Periphery/Soilwork na jejich společném koncertě v Praze, nebo účinkovat na loňském ročníku festivalu Brutal Assault.


Během posledních 3 let připravovali své různorodé skladby pro svou první desku. V loňském roce se tedy rozhodli tento frekvenční shluk náhodných tónů zpečetit, aby už "navždy" mohli létat v internetgalaktických vlnách. Bicí se nahrávaly v bratislavském PULP studiu Matěje Turcera (kytarista z kapely From Our Hands), který celé album i zmixoval. Všechny ostatní nástroje se nahrávaly především v kuchyni malého studentského bytečku v Brně, který obývají kytaristi z Fox Territory a další dva rádoby tolerující insideři. O mastering se postaral Boris Sodoma z High Five Mastering.

Singl Calm Fragrance by se dal žánrově zařadit někam mezi math rock, progressive rock a jazz fusion a je tedy ochutnávkou alba Degressive Fusion, které vyjde v únoru. Před vydáním desky plánuje kapela vydat ještě jeden singl, takže se bude na co těšit.

Info

Fox Territory

www.facebook.com/foxterritory
www.foxterritory.bandcamp.com
www.foxterritory.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

Chelsea Wolfe vydá novou desku

Chelsea Wolfe vydá novou desku

redakce |
Tíhou vlastní spirituality, v hloubce plochy, do prostoru. Uhrančivá Chelsea Wolfe ohlásila vydání své nové řadové desky Hiss Spun.

xp recenze

Nickelback - Feed the Machine 70% Nickelback - Feed the Machine
Beth Ditto - Fake Sugar 70% Beth Ditto - Fake Sugar
Katy Perry - Witness 80% Katy Perry - Witness
SikTh - The Future in Whose Eyes? 80% SikTh - The Future in Whose Eyes?
SikTh - The Future In Whose Eyes 80% SikTh - The Future In Whose Eyes
Clipping. - Wriggle 60% Clipping. - Wriggle
Petr Nikl - Vosa 80% Petr Nikl - Vosa
Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs 80% Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs

Akce

ostravské dny (do 2/9)
crossroads (do 18/7)
rock for churchill (do 26/8)
fotoexpo (do 21/10)
boskovice (do 9/7)