PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Math rockoví Fox Territory s novým singlem

Math rockoví Fox Territory s novým singlem

|

Prog/math rocková kapela Fox Territory dokončuje své debutové album s názvem Degressive Fusion, ze kterého vysílá první singl Calm Fragrance s podporou animační smyčky. Tvorbu animace si vzal na starost Radek "DNT2" Mauer.

Fox Territory je parta dlouholetých kamarádů, kteří mají jediný cíl, dělat hudbu, která je baví a která si žánrově nestaví hranice. Členové kapely pochází z Přerova a Kojetína, kde se dali dohromady v roce 2010: Zdeněk Modlitba(bicí), Jiří Horák(basa), Michal Gálík(kytara), David Machovský(kytara). Mají za sebou vydání pár demo nahrávek a 3 samostatných singlů. Díky jejich rozmanité tvorbě a hráčské zdatnosti se jim naskytla příležitost předskakovat kapelám Periphery/Soilwork na jejich společném koncertě v Praze, nebo účinkovat na loňském ročníku festivalu Brutal Assault.


Během posledních 3 let připravovali své různorodé skladby pro svou první desku. V loňském roce se tedy rozhodli tento frekvenční shluk náhodných tónů zpečetit, aby už "navždy" mohli létat v internetgalaktických vlnách. Bicí se nahrávaly v bratislavském PULP studiu Matěje Turcera (kytarista z kapely From Our Hands), který celé album i zmixoval. Všechny ostatní nástroje se nahrávaly především v kuchyni malého studentského bytečku v Brně, který obývají kytaristi z Fox Territory a další dva rádoby tolerující insideři. O mastering se postaral Boris Sodoma z High Five Mastering.

Singl Calm Fragrance by se dal žánrově zařadit někam mezi math rock, progressive rock a jazz fusion a je tedy ochutnávkou alba Degressive Fusion, které vyjde v únoru. Před vydáním desky plánuje kapela vydat ještě jeden singl, takže se bude na co těšit.

Info

Fox Territory

www.facebook.com/foxterritory
www.foxterritory.bandcamp.com
www.foxterritory.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

xp recenze

Kryštof - 25 (Best Of) 80% Kryštof - 25 (Best Of)
Imagine Dragons - Evolve 30% Imagine Dragons - Evolve
Nickelback - Feed the Machine 70% Nickelback - Feed the Machine
Beth Ditto - Fake Sugar 70% Beth Ditto - Fake Sugar
Styx - The Mission 80% Styx - The Mission
Royal Blood - How Did We Get So Dark? 60% Royal Blood - How Did We Get So Dark?
Katy Perry - Witness 80% Katy Perry - Witness
London Grammar - Truth Is A Beautiful Thing 80% London Grammar - Truth Is A Beautiful Thing

Akce

milenec 2 (do 14/8)
dobršská brána (do 26/8)
rock for churchill (do 26/8)
wolf lost (bez záruky)
dobršská brána (do 26/8)
grape (do 13/8)