PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Math rockoví Fox Territory s novým singlem

Math rockoví Fox Territory s novým singlem

|

Prog/math rocková kapela Fox Territory dokončuje své debutové album s názvem Degressive Fusion, ze kterého vysílá první singl Calm Fragrance s podporou animační smyčky. Tvorbu animace si vzal na starost Radek "DNT2" Mauer.

Fox Territory je parta dlouholetých kamarádů, kteří mají jediný cíl, dělat hudbu, která je baví a která si žánrově nestaví hranice. Členové kapely pochází z Přerova a Kojetína, kde se dali dohromady v roce 2010: Zdeněk Modlitba(bicí), Jiří Horák(basa), Michal Gálík(kytara), David Machovský(kytara). Mají za sebou vydání pár demo nahrávek a 3 samostatných singlů. Díky jejich rozmanité tvorbě a hráčské zdatnosti se jim naskytla příležitost předskakovat kapelám Periphery/Soilwork na jejich společném koncertě v Praze, nebo účinkovat na loňském ročníku festivalu Brutal Assault.


Během posledních 3 let připravovali své různorodé skladby pro svou první desku. V loňském roce se tedy rozhodli tento frekvenční shluk náhodných tónů zpečetit, aby už "navždy" mohli létat v internetgalaktických vlnách. Bicí se nahrávaly v bratislavském PULP studiu Matěje Turcera (kytarista z kapely From Our Hands), který celé album i zmixoval. Všechny ostatní nástroje se nahrávaly především v kuchyni malého studentského bytečku v Brně, který obývají kytaristi z Fox Territory a další dva rádoby tolerující insideři. O mastering se postaral Boris Sodoma z High Five Mastering.

Singl Calm Fragrance by se dal žánrově zařadit někam mezi math rock, progressive rock a jazz fusion a je tedy ochutnávkou alba Degressive Fusion, které vyjde v únoru. Před vydáním desky plánuje kapela vydat ještě jeden singl, takže se bude na co těšit.

Info

Fox Territory

www.facebook.com/foxterritory
www.foxterritory.bandcamp.com
www.foxterritory.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

White Wine streamují Killer Brilliance

White Wine streamují Killer Brilliance

redakce |
Vzpomínáte na 31 Knots, posthardcoreovou partu kolem Joea Haegeho? Aby ne, v rámci svého ranku byla nepřehlédnutelná a živě si zahrála i u nás. White Wine, jiná káva?

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

Rone (do 20/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
beth hart (do 6/11)
struny podzimu (do 9/11)