Zprávy / Pozvánky

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.09.2017

Desátý ročník audiovizuální edice MENU, propojující architekturu a genius loci historického centra města se současným vizuálním uměním, projekcemi nebo třeba videomappingem, ozdobí v sobotu 9. září od 20 hodin na Severních terasách v Hradci Králové svým vystoupením manchesterské audiovizuální duo A.R.C. Soundtracks. Sekundovat jim bude jeden z aktuálně nejzajímavějších královehradeckých hudebních projektů, drone ambientní Obelisk of Light a dále pak elektronický producent Molly. Více informací naleznete na webu menumusic.cz.

A.R.C. Soundtracks je audiovizuální projekt z Manchesteru, který tvoří duo K.Craig (syntezátory, perkuse, hlas, FX) a David Armes (samply, syntezátory, el. piano). Temná a znepokojivá. Těmito slovy by se dala popsat jejich tvorba založená na kombinaci valivých dronů, doomovými beatů a efekty umocněným, těžce plynoucím mluveným slovem. Jejich produkce tvoří komplexní celek společně s hypnotickými vizuály nasáklými temnou postindustriální tematikou. Po debutovém albu Archive: Volume One na labelu Little Crackd Rabbit a kazetovém následníku From a Shattered Beam (Sacred Tapes), nyní příchází ze svou třetí deskou Delicton/Mirror.


Ta vznikla ve specifickém prostředí umělecké rezidence Islington Mill v severoanglickém Salfordu (mj. domově GNOD, Sacred Tapes a mnoha dalších noisových labelů) a je zaměřená na práci s fragmenty zvuků a jejich opětovném skládání. Nový materiál je komplexním audiovizuálním celkem, kdy obě složky – hudba i obraz, představují pomyslnou expedici do mnohovrstvého zvukového světa, který je ve vzácné jednotě s rituálními vizualizacemi. Svoji vlastní zkušenost s jejich tvorbou si můžete prožít při jediné tuzemské zastávce z krátkého turné k nové desce, která vyjde 25. září na Gizeh Records skrze distribuci Kompakt Distribution.

Obelisk of Light představuje sólový projekt Jana Kašpara, člena mnoha hudebních projektů. Dříve například Pavilon M2, nyní The Czech Psychedelic Society Manifesto či Sítě. Jan Kašpar vytváří s pomocí kytary a manipulace s širokou škálou efektů dlouhé meditativní dronové plochy, doslova zvukové obelisky. Poklidné ambientní plochy nechává plynout, proplétat se a postupně gradovat. Vizuální složku jeho vystoupení při této příležitosti podpoří královehradecká výtvarnice Judita Levitnerová. Pražský elektronický producent Jan Mikeš alias Molly doluje ze svého analogového hudebního vybavení elektroniku na pomezí techna, acidu, minimalu a dalších nedefinovaných stylů. Čerpá z klasik, ale zároveň se úspěšně vyhýbá žánrovým klišé, aniž by zostudil reminiscenční estetiku raveu a především jeho živou taneční energii.

Info

MENU:
A.R.C. Soundtracks (uk)
Support: Obelisk of Light + Molly
9. 9. 2017 20:00
Severní terasy, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1259508270838689
www.facebook.com/menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články