Zprávy / Festivalové

Mezi ploty vstupují do druhého čtvrtstoletí

Mezi ploty vstupují do druhého čtvrtstoletí

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.04.2018

Jedna z největších kulturních akcí v Praze – festival Mezi ploty – se letos uskuteční již po dvacáté šesté. Na pódiích v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice vystoupí 26. a 27. května umělci jako Vojtěch Dyk s B-Side Bandem, Xindl X, Sto zvířat, Horkýže Slíže, Prago Union, Jablkoň, Mňága a Žďorp, PSH, Lenka Dusilová, Mucha, Vosto5, Buchty a loutky, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších.

K poslednímu květnovému víkendu už prakticky neodmyslitelně patří festival Mezi ploty, který areál Psychiatrické nemocnice Bohnice na dva dny promění v Mekku milovníků muziky a divadla. Přesně tak to bude i letos, kdy se na 14 festivalových scénách představí více než 120 kapel, interpretů a divadelních souborů. Festival je tradičně multižánrový, a pro jednodušší orientaci jej proto organizátoři rozdělili na několik programových zón, z nichž každá oslovuje trochu jinou skupinu návštěvníků. Mezi ploty ovšem není událost jenom hudební – festival má taky silnou divadelní složku, kterou nikdy nezanedbával. Herci budou účinkovat na venkovních scénách a především na jevišti bohnického Divadla za plotem.


Návštěvníci v areálu najdou taky Alternativní zónu, určenou milovníkům nezávislé muziky a osobitých tvůrců. Tady je stálicí duo Michala Pavlíčka s Monikou Načevou, jejichž vzájemná spolupráce se klene od prvního Moničina alba až po to zatím poslední Na svahu. Přijede i punková písničkářka Nikola Muchová alias Mucha, proslulá kromě jiných věcí svým lehce sžíravým vztahem k mužům, matkám a hipsterům. A konečně v této zóně vystoupí Lenka Dusilová, dnes charismatická zpěvačka a šestinásobná držitelka hudební ceny Anděl, ale také žena, která v 90. letech zpívala s kapelou Sluníčko, jejímž manažerem byl v té době nynější ředitel festivalu Mezi ploty Robert Kozler.

Hudební a divadelní nabídka je tedy bohatá, ale celá festivalová mozaika bude ještě o něco pestřejší. Zahrnuje slam poetry a stand up comedy, workshopy, hypnózu či debaty s psychology na zajímavá témata. Návštěvníci se budou moct seznámit s prezentacemi neziskových organizací nebo si ve speciální zóně Oáza vyzkoušet relaxační techniky pro překonávání každodenního stresu.

Info

Mezi ploty 2018
26. - 27. 5. 2018
Psychiatrická Léčebna Bohnice, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články