Zprávy / Nové desky

Micromelancolié s novou deskou Niwa

Micromelancolié s novou deskou Niwa

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.04.2018

Polský ambientní umělec Robert Skrzyński aka Micromelancolié se na své novince dotýká konceptu "information overload" a zkušeně balancuje na hraně ambientu, glitche a popu.

Micromelnacolié je u kazetových vydavatelství jako doma, a stejně tak jeho nové album Niwa není výjimkou, a vychází na kazetě. Je další v řadě nahrávek, ve kterých Skrzyński reflektuje vlastní chápání internetu jako elementární součásti každodenního života a zároveň jedné z příčin informačního zahlcení.


Z něžných a zároveň znepokojivých dronových polštářů prosakují výboje glitche, vrstvy terénních nahrávek a found sounds, nebo smyčky žánrových samplů od operního zpěvu po zamlžené beaty, které autor vytrhl z jejich přirozeného prostředí a dal jim nový smysl. Niwa tak představuje křehký a podmanivý svět, ve kterém se střetává hektický proud ruchů a smyček – leckdy připomínající kvalt neorganizovaných myšlenek – s podivuhodnými ambietními vzpomínkami na sny. Album vychází 5. dubna elektronicky a na bílé kazetě u českého labelu Nona Records.

Info

Micromelancolié
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články