Zprávy

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

redakce | Zprávy | 24.09.2015

Po předchozím úspěšném financování alba Change se Moimir Papalescu s Die alten Maschinen vrátil na Hithit a pokouší se tentokrát financovat první turné kapely.

"Kdysi dávno, tuším ještě rok před vznikem Moimir Papalescu & The Nihilists, tedy v roce 2002, se v mé hlavě zrodila myšlenka na projekt, postavený čistě na estetice robotů. Bylo to dávno předtím, než vznikly skvělé koncepty, jako třeba Machinarium (na kterém se mimochodem podílí výtvarník Adolf Lachman, který vytvořil i veškeré naše vizuály) nebo nedávno bezva sci-fi Ex Machina, která je zmíněné robo-estetice také ideově hodně podobná."


Název turné je inspirován prvním albem Mašin, které mělo původně nést název Machinery. "Abychom tomu dali patřičnou technologickou patinu, označili jsme ho jako druhou verzi, tedy Machinery 2.0," píše k tomu Moimir Papalescu na stránce projektu. Die alten Maschinen mají na kontě singl s Geraldem V. Casale z legendárních Devo a spolupráce Moimira s druhým stálým členem, hrdinou 80. let, Leonem Stevensonemprobíhá především virtuálně. "Dělat hudbu takhle "na dálku" je totiž velký dobrodružství. A i když je tahle spolupráce virtuální, je výsledek skutečnější a opravdovější, než by se mohlo zdát. A poprvý od The Nihilist zas můžu namíchat různý styly v jeden jedinečnej koktejl. Mašiny jsou tak elektro, disko, pop i punk. Nová vlna i blues. Reggae i rokenrol."

Fanoušci se mohou na turné podílet tak, že si na Hithitu koupí některou z odměn, které kapela připravila. Kromě vstupenek na turné, běžných downloadů, CD nebo vinylů kapela nabízí také unikátní odměny jako limitovaný tisk ilustrace Adolfa Lachmana z obalu alba Change nebo Moimirův oblíbený robot Gort z legendárního sci-fi filmu Den, kdy se zastavila Země.

Info

Die alten Maschinen

www.hithit.com/project/1751

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Strahovská Sedmička slaví půlstoletí

redakce 23.02.2019

Po celý rok budou probíhat oslavy padesáti let pražského Klub 007 Strahov. Místem, které stálo u zrodu české alternativy.

Na temnou stranu rapu: Dope D.O.D.

redakce 22.02.2019

Jak moc tvrdý může být rap? Potemnělou tvář hip hopu přinášejí fanouškům po celém světě nizozemští Dope D.O.D.

Mladí ladí jazz hledá mladé talenty

redakce 22.02.2019

Festival Mladí ladí jazz hledá mladé talenty z Česka i zahraničí a vyhlašuje další ročník mezinárodní soutěže Jazzfruit.

Jednou ranou na Sziget uzavírá přihlášky

redakce 22.02.2019

Do konce února stačí poslat přihlášku a v případě postupu do finálového kola přesvědčit fanoušky na finálovém koncertě.

Invisible World se chystají do studia

redakce 22.02.2019

Na dlouhou dobu jediný koncert v Čechách odehraje v pražském Jazz Docku mezinárodní kvartet Invisible World.

The Ills vydali pátou řadovou desku

redakce 21.02.2019

Jak už dvojitý název napovídá, album se skládá z dvou samostatných, ale zvláštně propojených částí. Tradiční i experimentální.

Denver Broncos UK přijedou do Kabinetu i do Kaštanu

redakce 21.02.2019

Denver Broncos UK je uskupení z Colorada tvořené čtyřmi ze šesti členů Slim Cessna's Auto Club. Tišší, intimnější, éteričtější.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Zabelov Group pokřtí Eg

redakce 21.02.2019

Na pódiu NoDu Zabelov Group spolu s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, multimediálním umělcem Floexem a zpěvačkou Varine Mkrtchyan.

Burza desek Gram Bazaar se vrací do Brna

redakce 20.02.2019

U příležitosti Record Store Day 2019 se do Kabinetu Múz vrací vinylová burza Gram Bazaar a pohostí večerní koncerty tří zahloubaných kapel.