Zprávy / Nové desky

My dva a strach – vychází debut dvojice Pris

My dva a strach – vychází debut dvojice Pris

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.01.2018

Kytara, klávesy a rok společného hledání cesty mezi hlukem a melodiemi. Pražská dvojice Pris (Lukáš Grygar a Tomáš Tkáč) si jméno půjčila z filmu Blade Runner, ale na své debutové desce Naše večery cituje také Modrý samet nebo operu Bohuslava Martinů a rozkrývá nejen záhadami obtěžkané opony, ale i ryzí emoce. Osm písniček se vyrovnává nejenom se smrtí a cesty ven hledá skrze sny i zamlžené silnice. Kytarový feedback do samplovaných rytmů, syntezátorové víry a nad tím melodie i verše, které se hluku nebojí. Co bylo večer, ráno nic neznamená.


Nahrávka zachycuje kapelu, poznávající sebe samu po necelém roce existence a koncertování od pražské Kliniky po břeclavskou Pikslu. Naše večery jsou melancholické a křehké, ale za okny už je tma a v ní číhá leccos. Něco končí, něco začíná.

Album Naše večery vyšlo 4. ledna, dostali ho všichni předplatitelé časopisu Full Moon s jeho 81. číslem a bude pokřtěno na dvou koncertech. Na obou se představí též rafinované i okamžitě strhující chorvatské Žen. V Brně pak sólově vystoupí Palma, jinak polovina slezského dua Leto (jemuž loni vyšlo znamenité album Krok pro člověka). Pražský koncert zahájí Sítě (dále Tomáš Palucha či Obelisk of Light).

Info

Pris (křest alba) + Žen (hr)
support: Palma
11. 1. 2018 20:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/881724191976945
www.facebook.com/kabinetmuz

Pris (křest alba) + Žen (hr)
support: Sítě
12. 1. 2018 21:00
Klub Famu, Praha

www.facebook.com/events/131931570837856
www.facebook.com/klubfamu2017

foto © Jan Vitík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články