Zprávy / Pozvánky

Na jazz, swing a blues do Satchma

Na jazz, swing a blues do Satchma

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.10.2017

V blízkosti Klicperova divadla v Hradci Králové se nalézá klub s jedinečnou atmosférou. Jazzová mecca Satchmo chystá na říjen pestrý program včetně jam sessionu.

Originální úpravy jazzových a swingových písní k tanci i poslechu přinesou RH faktor 4. října. Jedinečnou pianistka Beata Hlavenková, držitelka ceny Anděl přiváží program Theodoros. Návštěvníci se mohou 11. října těšit na dvanáct skladeb výjimečných kvalit pro klavír, vycházejících z fascinace písně a její jednoduchosti.


World music se silnými slovanskými kořeny přinese 13. 10. do Hradce trio Iva Marešová, Aliaksandr Yasinski a Michael Vašíček.


O den později zahraje mladé trio složené ze dvou studentů Janáčkovy Akademie Múzických Umění a studentky magisterského studia saxofonu Akademie umění v Bánské Bystrici - Szabó Turcerová Maceček. Trio prezentuje vlastní kompozice, osobité aranže jazzových standardů a také tvorbu současných autorů. Jejich hra je velmi komunikativní, barevná a podstatnou část tvoří improvizace. 18. října blues, soul a jazz v podání Fabienne. Měsíc zakončí 25.října Green Dolphin, jazz kapela z Hradce Králové hrající jazzové standardy, blues a latinu. Její repertoár je obohacený o autorské písně zpěvačky Petry Boštíkové a francouzské chansony.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články