Zprávy

Nafrněná? Barbora Poláková má nový klip!

Nafrněná? Barbora Poláková má nový klip!

redakce | Zprávy | 14.08.2015

Vtip, nadhled, ironie, doladěná produkce a hvězdné herecké obsazení - to je ve zkratce zbrusu nový videoklip k písni Nafrněná herečky a zpěvačky Barbory Polákové. Video předznamenává Barbořin sólový debut, který produkuje Jan P. Muchow a vyjde u Supraphonu letos na podzim.

"Vyžadovalo to přesný natáčecí plán, který se nesměl porušit ani o deset minut. Některé kamarádky mohly v natáčecí den i třeba jen dvě hodiny. U normálního natáčení by to asi nešlo vůbec skloubit," komentuje Poláková vznik videoklipu, v němž si zahrál až neuvěřitelný počet předních domácích hereček a herců, ale také třeba i producent alba Jan P. Muchow.


"Finální podobu scénáře jsme daly dohromady s Terezou Kopáčovou. Ale námět a ta původní vize večírku je Tomáše Měcháčka. Ten už pak měl ale dost svojí práce, takže příběhově a ideově jsem to dotáhla při dlouhých debatách s většinou z herců a Terezou," vysvětluje Barbora genezi. Samotné natáčení pak probíhalo letos v červnu v pražském klubu Royal a podílel se na něm stejný tým, který je podepsaný pod populárním videoklipem k písni Kráva. "Přišlo mi logické je všechny obvolat, protože si jich vážím a mám jejich práci ráda," dodává k tomu herečka a zpěvačka. Zároveň ale upozorňuje, že ač je Nafrněná pilotním singlem z chystaného autorského debutu, "dost se vymyká celému albu. Nálada alba je více melancholická...".

Nic to ale nemění na faktu, že singl, který textem i obrazem ironizuje nejen v umělecké branži všudypřítomné klepy, přetvářku a předsudky, je velmi silným dílem. Dílem, které představuje Barboru Polákovou jako svébytnou autorku a dává tušit, že její sólový debut by se mohl stát možným černým koněm tuzemského hudebního podzimu.

Info

Barbora Poláková

www.facebook.com/BarboraPolakovaOfiko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Headlinerem Boskovic budou Dälek

redakce 21.05.2018

Hlavním headlinerem letošního ročníku bude legendární kapela Dälek. Seznam českých umělců rozšíří Jan P. Muchow s kapelou.

Czech Music Crossroads 2018 představí to nejlepší z centrální Evropy

redakce 21.05.2018

Hudební přehlídka a konference Czech Music Crossroads představí už popáté výrazné hudební projekty z Čech, Maďarska, Polska a Slovenska.

The War Goes On na Sedmičce

redakce 21.05.2018

The War Goes On vezou totální punkové hymny, kde vládne smutek, frustrace i odhodlání a melodie z kategorie osudových.

MišMaš párty po pětadvacáté

redakce 21.05.2018

Víkend po červnovém slunovratu bude tradičně patřit MišMaš párty na statku Ústsko nad východomoravskými Bojkovicemi.

Vizionář Kamasi Washington a jazz budoucnosti

redakce 20.05.2018

Vizionář, který propojil Johna Coltrana s jazzem budoucnosti v Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba.

Bulatkin-Mathisen-Zimring se vydávají na šňůru

redakce 20.05.2018

Nové mezinárodní trio na česko-slovenské jazzové scéně. Bulatkin-Mathisen-Zimring vyjíždí na turné.

Kikagaku Moyo se zastaví v Praze

redakce 20.05.2018

Sound Kikagaku Moyo pojí elementy krautrocku, indické ragy a acid folku. Kombinují těžké, drtivé jamy s tiššími pasážemi.

Playlist polských Bokka na Spotify

redakce 20.05.2018

Polský elektronický kolektiv Bokka letos vydal zbrusu novou desku a aktuálně přidává i playlist svých oblíbených songů.

Nová deska Five Seconds to Leave je venku

redakce 20.05.2018

Nová deska postmetalových Five Seconds to Leave vyšla v digitální podobě. Vinylová edice a kazety se chystají na podzim.

Iva Bittová a Mark Sinan živě k filmu Faust

redakce 20.05.2018

Iva Bittová ve spolupráci s německým klasickým kytaristou Marcem Sinanem živě dotvoří atmosféru němého filmu Faust.