Zprávy

Nafrněná? Barbora Poláková má nový klip!

Nafrněná? Barbora Poláková má nový klip!

redakce | Zprávy | 14.08.2015

Vtip, nadhled, ironie, doladěná produkce a hvězdné herecké obsazení - to je ve zkratce zbrusu nový videoklip k písni Nafrněná herečky a zpěvačky Barbory Polákové. Video předznamenává Barbořin sólový debut, který produkuje Jan P. Muchow a vyjde u Supraphonu letos na podzim.

"Vyžadovalo to přesný natáčecí plán, který se nesměl porušit ani o deset minut. Některé kamarádky mohly v natáčecí den i třeba jen dvě hodiny. U normálního natáčení by to asi nešlo vůbec skloubit," komentuje Poláková vznik videoklipu, v němž si zahrál až neuvěřitelný počet předních domácích hereček a herců, ale také třeba i producent alba Jan P. Muchow.


"Finální podobu scénáře jsme daly dohromady s Terezou Kopáčovou. Ale námět a ta původní vize večírku je Tomáše Měcháčka. Ten už pak měl ale dost svojí práce, takže příběhově a ideově jsem to dotáhla při dlouhých debatách s většinou z herců a Terezou," vysvětluje Barbora genezi. Samotné natáčení pak probíhalo letos v červnu v pražském klubu Royal a podílel se na něm stejný tým, který je podepsaný pod populárním videoklipem k písni Kráva. "Přišlo mi logické je všechny obvolat, protože si jich vážím a mám jejich práci ráda," dodává k tomu herečka a zpěvačka. Zároveň ale upozorňuje, že ač je Nafrněná pilotním singlem z chystaného autorského debutu, "dost se vymyká celému albu. Nálada alba je více melancholická...".

Nic to ale nemění na faktu, že singl, který textem i obrazem ironizuje nejen v umělecké branži všudypřítomné klepy, přetvářku a předsudky, je velmi silným dílem. Dílem, které představuje Barboru Polákovou jako svébytnou autorku a dává tušit, že její sólový debut by se mohl stát možným černým koněm tuzemského hudebního podzimu.

Info

Barbora Poláková

www.facebook.com/BarboraPolakovaOfiko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #90 - Joe Strummer

redakce 25.09.2018

The Clash byli jednou z nejdůležitějších kapel historie populární hudby, jejich texty i hudba jsou v mnoha ohledech stále aktuální.

Výstavní projekt Arrival City: Jihozápadní město

redakce 25.09.2018

Pražská výstava je jednou z devíti variací na téma „města příchozích“, tedy „arrival city“, které Goethe-institut chystá po celém světě.

Premiéra A-Sun Amissa u nás

redakce 25.09.2018

Hudba A-Sun Amissa slibuje, že zdi ani strop komorního prostředí klubu nebudou překážkou toulání se po hvězdách.

Aký bol porevolučný underground na strednom Slovensku?

redakce 25.09.2018

Náš občasný spolupracovník v týchto dňoch finišuje svoj text s názvom Slovenský rockový a metalový underground 1990 - 2005.

Princess Chelsea přidává druhý koncert

redakce 24.09.2018

Princess Chelsea přidává v Jazz Docku další koncert. Odpolední i pro rodiče s dětmi?

Extrémní polohy zvuku: Alternativa

redakce 24.09.2018

Festival hutné hudby ve čtyřech podzimních večerech. Dramaturgie pokrývá avantgardní žánry od soudobé vážné hudby až po noise.

Metallica na letišti společně s Ghost

redakce 24.09.2018

Skupina Metallica potvrdila návrat do Velké Británie a Evropy se svým WorldWired Tour. V Letňanech zahrají spolu s Ghost.

Hudbou beze slova: NiwoHate

redakce 24.09.2018

Hudba beze slov. Němečtí NiwoHate představují to nejlepší ze současného instrumentálního postrock ambient i metalu.

Emma Ruth Rundle se sólovkou na Strahově

redakce 24.09.2018

Písničkářka známá třeba z formace The Nocturnes nebo postrockových Red Sparowes se od roku 2013 pohybuje i na sólové dráze.

Opravdoví: Unikátní multimediální performance spojí Trutnov a Plzeň

redakce 24.09.2018

První a jediné uvedení takzvané networked performance mezi českými divadly spojí plzeňskou Moving Station a trutnovské Uffo ve středu 26. září.