Zprávy / Nové desky

Nekonečný tanec s Please The Trees

Nekonečný tanec s Please The Trees

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.09.2018

Deset let po debutu Lion Prayer přicházejí Please The Trees se svým pátým dlouhohrajícím albem Infnite Dance, které je dokumentem o zatím posledním úseku dlouhé cesty, již urazili. Ač ani zde Please The Trees neopouštějí svůj vždy přítomný princip hledačství, vynikají jistým krokem, který následovníky zmate, rozruší a strhne. Album vychází 19. září 2018 již tradičně u Starcastic Records a kapela jej pokřtí v ten samý den koncertem na lodi Altenburg 1964 v Praze–Holešovicích.

Základ Infnite Dance nahráli Please The Trees již v říjnu 2016 v sanfranciském studiu Tiny Telephone s producentem Brandonem Egglestonem (Te Mountain Goats, Modest Mouse, Swans ad.). Následující rok pak skupina v pražském studiu Golden Hive pracovala na vokálech a klávesových a elektronických plochách se spřízněným kolegou a kamarádem Martinem Tvrdým a se stálým zvukovým spoluproducentem Amákem Golden. V mezičase ovšem také v Texasu, Oregonu a na Islandu probíhaly velice zásadní dotáčky. Svou účastí speciálních hostí album Infnite Dance totiž na dálku ozdobili ještě Tor Harris (Swans, Shearwater, Angels of Light, Tor And Friends), Cory Gray (Te Decembrists, Te Dandy Warhols) a dokonce samotný John Grant.


Na hostech zvučných jmen Please The Trees však rozhodně nestavějí, a už vůbec ne samoúčelně. Tor Harris i Cory Gray svou instrumentací jen skvěle slouží už tak v základu vystavěným skladbám, John Grant vlastně "jen" v druhém plánu zdobí barevností svého neopakovatelného hlasového projevu (Forget About Me). Na čem Please The Trees na novém albu doopravdy stavějí, to jsou přímočaré motivy. Titulní Infnite Dance žene kupředu živočišný soulový motor, Follow the Smoke zase okouzluje jednoduchým účelným rifem a tak by se dalo pokračovat. Tenhle zábavný a pozoruhodný "nekonečný tanec" umocňuje už tak pevné kořeny kapely a je nezpochybnitelným potvrzením správnosti cesty, jíž se Václav Havelka se se svou kapelou před více než dvanácti lety vydal. Ta cesta vede kupředu a stále dál.

Info

Please The Trees
web interpreta

živě: Le Guess Who? 2018
8. - 11. 11. 2018
Utrecht, Nizozemí
fb událost

Foto © Bet Orten

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články