Zprávy

Některých kapel se nevyptává proč: Why? za měsíc v MeetFactory

Některých kapel se nevyptává proč: Why? za měsíc v MeetFactory

redakce | Zprávy | 05.10.2012

Americká indierocková parta kolem zpěváka a skladatele Yoniho Wolfa se po dvou a půl letech vrací do MeetFactory. A jaká je to náhoda, že přijíždějí na půdu, která je rozoraná, vždyť naše luhy a háje právě brázdí Cars And Trains a Big Spider´s Back, dva amerikánští bukanýři, kteří nemají ke stylovém směřování kapely Why? tak daleko. Je to indie rock a není to indie rock, je to hip-hop, ale kdo už konečně ví, co čekat pod označením „alternativní hip-hop“? Why? nepatří ke kolektivu Fake Four rec., ale k široké rodině uznávaného Anticonu. Nicméně aktuální album Mumps, etc. vyjde na berlínském labelu City Slang, který je domovinou takových jmen jako Calexico, Caribou nebo Sebadoh. Deska bude venku za nějakých deset dní a na některých místech intersvěta už vyšla. Why? se na ní mají vrátit ke zvuku alba Alopecia, se kterým prorazili, pročež na ně nebude nikdo uražený. Koncert je nastavený na 9. listopadu a vstupenky se dají pořídit za 290 Kč + poplatky v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream.

Více info:
http://whywithaquestionmark.com
http://www.meetfactory.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Invisible World se chystají do studia

redakce 22.02.2019

Na dlouhou dobu jediný koncert v Čechách odehraje v pražském Jazz Docku mezinárodní kvartet Invisible World.

The Ills vydali pátou řadovou desku

redakce 21.02.2019

Jak už dvojitý název napovídá, album se skládá z dvou samostatných, ale zvláštně propojených částí. Tradiční i experimentální.

Denver Broncos UK přijedou do Kabinetu i do Kaštanu

redakce 21.02.2019

Denver Broncos UK je uskupení z Colorada tvořené čtyřmi ze šesti členů Slim Cessna's Auto Club. Tišší, intimnější, éteričtější.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Zabelov Group pokřtí Eg

redakce 21.02.2019

Na pódiu NoDu Zabelov Group spolu s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, multimediálním umělcem Floexem a zpěvačkou Varine Mkrtchyan.

Burza desek Gram Bazaar se vrací do Brna

redakce 20.02.2019

U příležitosti Record Store Day 2019 se do Kabinetu Múz vrací vinylová burza Gram Bazaar a pohostí večerní koncerty tří zahloubaných kapel.

Skunk Anansie přijedou oslavit 25 let

redakce 20.02.2019

Skunk Anansie se rozhodli oslavit 25. výročí svého vzniku koncertním albem 25LIVE@25 a, mezi dalšími, i pražským koncertem.

Sudetská Noc v Otovicích

redakce 20.02.2019

Jedny kapely víc hrají, druhé víc mluví, Běsi stojí přesně uprostřed. Spojuje totiž koncerty s předčítáním či výstavami.

Postindustriální Audiotrauma počtvrté

redakce 20.02.2019

Postindustriální festival Audiotrauma má již na evropské scéně pevně ukotvené místo. Tvrdší inovativní elektronika v Praze.

Tess Parks v Karlíně

redakce 20.02.2019

Samotářství si Tess Parks léčila psaním poezie, která se brzy proměnila v texty vznikajících písní.