Zprávy / Ceny/Awards

Nepřipoutaný albem roku v radiu Proglas

Nepřipoutaný albem roku v radiu Proglas

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 05.02.2018

Už poosmnácté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. K hlasování jako každý rok vyzvali spřízněné publicisty, hudebníky, pořadatele koncertů a festivalů, redaktory a moderátory rádia a další osobnosti. Celkem se v letošním roce hlasování zúčastnilo 130 respondentů.

Vítězem ankety Album roku 2017 se stal Wolf Lost in the Poem, sólový projekt písničkáře Jana Žambocha, s albem Nepřipoutaný. Na druhém místě skončil projekt Mariana Friedla, Jitky Šuranské a čtyř hudebních uskupení (muzika RukyNaDudy, Jitka Šuranská Trio, Ženský sbor z Kudlovic, Sdružení nezávislých jazzmanů) Beránci a vlci, který je odrazem Friedlova hledání cesty od folklorních kořenů k současné moravské world music.


Třetí je písničkář a zpěvák David Stypka se skupinou Bandjeez a s albem Neboj, které je aktuálně nominováno také na několik cen Anděl. Ve vedlejší kategorii zahraničních desek zvítězil Robert Plant s albem Carry Fire, na dalším místě se umístily zpěvačka Rhiannon Giddens (Freedom Highway) a soubor Kronos Quartet (Folk Songs). Ze slovenských interpretů se nejlépe dařilo Kataríně Málikové s albem Pustvopol.

Info

Radio Proglas
web rádia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články