Zprávy / Pozvánky

Not Not Hollywood: Souboj titánů

Not Not Hollywood: Souboj titánů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.10.2013

Umělecké soubory titánů ošklivého noise rocku se představí o podzimní neděli 20. října v Praze. Angláni Palehorse a naše Lyssa a samozřejmě ring na Sedmičce.

Noise Praha: Když jsem byl před lety na Lysse (Silver Rocket) v zapadlým strašnickým klubu, čuměl jsem jak blázen, jaký bordel můžeš z lacinýho aparátu s dávkou nadšení dostat. Chlapi se svíjeli a klátili a my do sebe v záklonu lámali jednoho berncka za druhým. Uši v hajzlu, ale jinak úžasný večer nekonečných ploch bzučivýho kraválu. Ta druhá kapela už byla děsná nuda. Stálice českýho noise už od devadesátých let, to je bezpochyby Lyssa a jistě ještě dlouho bude.

Noise London: Než jsem o Palehorse vůbec slyšel, tak jsem byl před lety ve strahovským klubu na londýnským triu a ti si říkali Trencher, a to bylo někde mezi grind-noise-nintendo corem, absolutní mazec, teorie chaosu v praxi, který předskakoval japonský nintendo zabiják DJ Scotch Egg. Palehorse (Candlelight Records) jsou taky z Londýna a mají mezi sebou borce Marka Dickera ze zmiňovaných slovutných Trencher, který to s nima teď mastí dál na ty svý starý Casio klávesy.

Palehorse je vhodná kapela do naší sbírky, u který nejde jednoduše identifikovat žánr. Je to někde mezi brutálním dvoubasovým doom noisem a řehotem motorový pily s povoleným řetězem, kdy na Soft as Butter; Hard as Ice uřvaný vokál vytváří až násilnickou náladu, kterou občas protne ubrečený emo violence pískle, a nakonec to celý zklidní uvědomělý vypravěč. Celá deska je nepředvídatelná, stejně jako předchozí věci. Nepředvídatelně, víc experimentálně, taky progresivně, ale hlavně fantasticky zní aktuální deska Harm Starts Here, kde občas zazněj i minimalistický plochy, který zhodnotí hlavně hudební fajnšmekři.

Na téhle partě, která ignoruje veškerý hudební trendy a učebnicový postupy, je ve finále nejvíc sympatický to, že hrají od samého začátku (AD 2000) hluboký undergroundový bahno v temným londýnským kanálu, bez ambice na sebe příliš upozorňovat. A takový bahno je fanouškama velice vyhledávaný a ceněný a rádi se do týhle špinavý koupele znovu vrací. (tz: TJ Praha)

Info

Palehorse (uk) + Lyssa
20. 10. 2013 19:30 hod
Klub Strahov 007, Praha
Pořadatel: TJ Praha
Vstup: 180,-

http://www.silver-rocket.org/kapely/lyssa

http://palehorse-uk.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články