PLAYER FM

Akce

Akce

Nová rumunská vlna s dvojicí Khidja

Khidja (ro)

Pokud se zajímáš o aktuální elektronickou hudbu, určitě ti neuniklo jméno Khidja. Tito dva mladí talentovaní kluci přijedou navázat na zvuk, který v listopadu prezentovala Borusiade. Právě s ní se podílí na výkvětu nové rumunské vlny.

Je nemožné vyjádřit jejich sety názvem jednoho, či dvou stylů. Už jen jejich jméno je odkazem na multižánrového umělce 70. let Mandrill a jeho stejnojmennou skladbu Khidja. A přesně taková je i jejich tvorba. Obsahuje pestrou směs prvků soulu, jazzu, disca, funku, ale třeba i punku, nebo acidu. To celé v rytmu pomalého, podmanivého techna, okořeněné Asií a středním Východem a obalené typickou rumunskou temnotou. Jednoduššeji by se jejich zvuk dal pojmenovat filmovým žánrem - drama/horor. Jejich sety jsou totiž vždy rozmanité a tvoří příběh. Nikdy se tak nedrží celou noc v jednom tempu a nebojí se zajít i hluboko pod 100 bpm. Velmi aktuální a velmi chutné.


Vlastními jmény Andrei Rusu a Florentin Tudor se potkali na střední škole, kde narazili na svůj podobný hudební vkus a následně začali formovat klubovou scénu v Bukurešti. Kromě djingu se od počátku věnují i produkci, která je stejně organická jako jejich sety. K produkci používají staré analogové synthy, což přispívá k jejich charakteristickému syrovému zvuku. V roce 2010 vydali ve vlastním nákladu první album. V současnosti jim vychází singly a remixy na labelech jako je např. Malka Tuti, Bahnsteig 23, nebo Hivern Discs, který patří John Talabotovi. Není tedy divu, že jejich vinyly hraje třeba Vladimir Ivkovic, Lena Willikens, nebo Borusiade. Jsou žádaní po celém světě, tak neváhej a přijď si poslechnout jak zní svěží zvuk z Rumunska.

Info

Khidja (ro)
8. 12. 2017 21:00
Kabinet MÚZ, Brno
Vstupné: 150,- v předprodeji / 200,- na místě

www.facebook.com/events/1002806903192029
www.facebook.com/kabinetmuz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do