Zprávy / Nové desky

Nové desky pro týden 19/2014

Nové desky pro týden 19/2014

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.05.2014

Eno / Hyde - Someday World (Warp)
Trochu schizofrenní situace, což? Dvojka, které vyšlapal cestičku Robert Louise Stevenson svým dílem, se spolu představila na legendárním soundtracku k filmu Trainspotting. Tam ovšem ještě tak úzce nespolupracovali. Zatímco Eno se topil ve své míse, Karl Hyde odbourával toxické hemisféry za uskupení Underworld. Teď se nicméně rozhodli do toho praštit. Someday World nabídne devět kousků. Eno se o produkci rozdělil s mladíkem Fredem Gibsonem. Divoký karty.
www.enohyde.com


Fujiya & Miyagi - Artificial Sweeteners (Yep Roc)
Krautrockem zmlsaní kluci z Brightonu to jsou, jacípak Japončíci. Čtverka se dřív stranila jakékoli mediální pozornosti, až přišli skauti z NME a Pitchforku s názorem, že toho schovávání bylo dost, a odpikali skupinu na pospas veřejnosti. Artificial Sweeteners tvoří devět schnitzlíků čerpajících, jak už bylo zmíněno, z německého krautrockového dědictví skupin Can a Neu!. Oktoberfest na podzim, Fujiya & Miyagi už tento týden.
www.fujiya-miyagi.co.uk


Lykke Li - I Never Learn (Atlantic)
Lykke Li je opět v ráži a připravena cvrknout nám přes Baltské moře místo masovýho nábytku další kousek toho umění. A že Švédi mají pop v krvi! Li se podle názvu nikdy moc dobře neučila, své posluchače si ale drží nadrceným mixem dream popu, syntezátorů a metronomu. Vdovský přebal alba lehce odráží zlomená srdce v textech. Jo jo. Co nám znepříjemňuje život na pět? Láska. Nebo mozek? Devět šafránků produkovali krom samotné autorky ještě Björn Yttling a Greg Kurstin.
www.lykkeli.com


The Horrors - Luminous (XL Recordings)
Pojďme se znovu bát. Po Skying se Horrors ozývají s Luminous. Podle streamu šli více do sebe a nepřestávají pracovat na vlastním zvuku. Možná jste zaznamenali, že se k nim letos připojil při jednom koncertu sám Thurston Moore. A když ten přiloží ruku k dílu, nezávislá scéna si tře ručky. Nakolik se novinka liší třeba i díky tomu od předchozího alba, to si zkontrolujte sami.
www.xlrecordings.com/thehorrors


tUnE-yArDs - Nikki Nack (4AD)
tUnE-yArDs si už hrachy s hledáním zvuku nemusí házet na stěnu. S WhoKill z roku 2011 napnula svoje lano k dokonalosti, což jí vysloužilo popularitu a nemálo respektu u kritiky. Jestli je Damon Albarn udělátko do africké melodiky, tUnE-yArDs vysoce překračuje jakoukoli žánrovou křovinatost, přičemž zůstává věrna sofistikovaným rytmům evokujícím primitivní obřady. O vyznění se pak postará její vokál. Nikki Nack u 4AD. S a cappellou Roomful of Teeth.
www.tune-yards.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články