Zprávy / Festivalové

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2017

Nový hudební open-air festival v Tachově? Slap Fest 2017 ve své prvním ročníku přivítá Esazlesa. Po téměř tříleté pauze jsou zpět, aktuálně s novou desku Společnost psů, která byla slavnostně pokřtěna jiř v únoru v Divadle Pod lampou. Rakovnickou čtveřici Manon Meurt, ve složení Káťa Elznicová (zpěv), Vojta Pejša (kytara), Jana Karlíková (basa) a Jirka Bendl (bicí), považují pořadatelé za největší hudební objev poslední doby a absolutní špičku současné české alternativní scény. To dokazují jak na půdě velkých festivalů u nás (Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu, Psych Tent na Fluff festu), tak i v zahraničí (festival Pohoda na Slovensku, festival Banát v Rumunsku).


"Se sklopenou hlavou sledujeme včerejší západ slunce… když na ten dnešní nemáme čas… s nákupním seznamem v hlavách kupujeme revoltu... která je stejně falešná jako náš stín," píší Toufar na svém Bandcampu. Organizátoři vybírají kapely, které milují a Kannout jsou jejich srdcová záležitost. "Čtveřici z Jihlavy a okolí jsme už v Tachově mohli vidět/slyšet. Podmanivá hudba plná emocí, hluboké texty k zamyšlení, ženský vokál a scream, dokonalost." První desku s názvem Samoty si můžete poslechnout na internetu, druhá s názvem Poslední Iris pomalu rozkvétá.


O Please the Trees pořadatelé hodně stáli a ...povedlo se. Tříčlenná skupina v čele s Václavem Havelkou předloni vydala svou poslední, v pořadí čtvrtou desku s názvem CARP. Za tuto nahrávku, která vznikla během jejich zámořského turné v Detroitu, se stali vítězem ceny české hudební kritiky Apollo 2015. Za předchozí desku A Forest Affair získali Please the Trees cenu Anděl v kategorii Alternativa. Při jejich vystoupení se nedá dělat nic jiného než fascinovaně poslouchat a nechat se unášet psychedelickým zvukem a podmanivými melodiemi. Koncert se tak stává doslova rituálním obřadem. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou ještě Libido Challenge, Grosswell a Zmar.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články