Zprávy / Pozvánky

Nymburk zve na Přístavní slavnost

Nymburk zve na Přístavní slavnost

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.08.2017

Již o víkendu proběhne 14. ročník nymburské Přístavní slavnosti. Pořadatelé letos vsadili na Andělem ověnčenou Kláru Vytiskovou, která svou kariéru odstartovala v kapele Toxique. Klara & The Pop, Ille, Poletíme?, Places a další. Lodě a voda samozřejmě chybět nebudou.


„Současná Klářina muzika se nese ve znamení neotřelého kvalitního popu v tom dobrém slova smyslu. Od roku 2017 vystupuje s novou kapelou pod názvem Klara and the Pop, připravuje novou desku a po narození potomka na jaře už aktivně vystupuje“, přibližuje Lukáš Kadava z Nymburského kulturního centra a dodává, že žena v roli headlinerky letošního ročníku není náhodou: “Letošní ročník má poprvé téma, a tím je ženský element v muzice. Tedy mnohavrstevnost, hloubka, hudební intuice. Jinou ženskost vnáší do muziky bubenice Pája Táboříková se svojí kapelou PayaNoia, zcela v jiných jinotajích se vyjadřuje Olga Königová s kapelou Ille. Ostatně i v dopoledním bloku muziky, který cílí zejména na menší festivalové návštěvníky, bude element ženy zastoupen v Křikadlech Karolíny Kamberské. Dívčí publikum tedy necháme souznít a mužské vcítit se. Věříme, že společným pólem pod hradbami bude spokojnost a dobrá nálada a dobrá muzika.“


„Každým ročníkem se snažíme festival posunout dál. Vzhledem k řadě festivalových akcí, které se v sezóně v Nymburce, nebo jeho okolí konají, chceme, aby Přístavka byla akcí snadno čitelnou, neotřelou a v rámci regionu určitě nevšední. Už řadu let zveme kapely, jejichž puncem je v první řadě kvalita či originalita a pro něž je festivalová forma optimální. Na festivalu tak hrály formace jako Niceland, Čankišou, I Like You Hysteric, Tata bojs či Zrní. Letos se můžeme těšit na svižnou kapelu Poletíme?, která letošní rok dělá předskokana kapele Divokej Bill. V Nymburce, krom několika málo pokusů, není žádná tradiční akce, která by cílila hlavně na mladší generaci. V druhé řadě jsme si už ověřili, že i na alternativněji laděné soubory reaguje nymburské publikum velmi vřele. Také bychom rádi, aby festival svojí koncepcí přitáhl i mimo nymburské návštěvníky a mohl tak být jakýmsi kulturním turistickým magnetem. To je dlouhodobý cíl. A také můžeme těžit z volného vstupu, který by nebyl možný bez vstřícného přístupu města. Ne všude mají radnice takový osvícený přístup,“ zamýšlí se nad smyslem festivalu ředitelka Nymburského kulturního centra Iveta Zenklová.

Hudební blok bude rozdělen do dvou sekcí, na dětský dopolední a odpolední. Na své si tak přijdou všechny věkové kategorie včetně dětského publika. Ostatně dětem bude věnována již tradičně řada doprovodných akcí. „Také regionální hudební scéna bude mít na pódiu své místo. Letos navíc ozdobené vystoupením nymburské „supergroup“ Vanua2, kterou tvoří ostřílení muzikanti z Nymburka, kteří prošli kapelami jako United Flavour, Neřež, Blue Effect či skupinami Anny K. nebo Ivana Hlase. Taktéž kapelu Payanoia bubenice Páji Táboříkové již lze v podstatě označit za domácí,“ usmívá se Iveta Zenklová.

Info

Přístavní slavnost
5. 8. 2017, Nymburk
www.nkc-nymburk.cz
www.facebook.com/Přístavní-slavnost-299477915131

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články