Zprávy / Festivalové

Odborný program LFŠ s Jarchovským i Muchowem

Odborný program LFŠ s Jarchovským i Muchowem

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.06.2016

Letní filmová škola se nejmenuje školou bezdůvodně, jelikož součástí programu je každoročně i program odborný. Díky němu jsou návštěvníci uvedeni do širšího kontextu mnoha filmových oblastí i témat. Jednotlivé projekce jsou doplněny lektorskými úvody a řada workshopů, diskusí, přednášek a Lekcí filmu (masterclass) rozšiřuje obzory laické i odborné veřejnosti. Letošní LFŠ přinese exkluzívní dvoudílnou besedu, jejíž moderátor Tomáš Baldýnský bude se svými hosty, tvůrci i zástupci organizací, kteří se na vzniku a využití českého filmu podílejí finančně, hledat a pojmenovávat problémy a okolnosti, utvářející podobu současného českého filmu.

Film nebo televize? Stav, kdy stále více filmových tvůrců hledá uplatnění i naplnění v televizní tvorbě, probereme v debatě o cinematizaci televize. Po příčinách a následcích této tendence budeme pátrat s Terezou Polachovou z HBO, režisérem Viktorem Taušem (Modré stíny) a britským teoretikem Glenem Creeberem. Kanadský výtvarník Kurt van der Basch se jako kreslíř podílel například na filmech Star Wars: Síla se probouzí, Atlas mraků či Dítě číslo 44. Výběr ze svých autorských storyboardů představí van der Basch v rámci výstavy v Kině Hvězda, současně umožní zájemcům nahlédnout do procesu své umělecké tvorby. Během unikátního workshopu si účastníci navrhnou vlastní storyboardy (tedy kresby jednotlivých filmových scén).

O scenáristické profesi promluví jeden z nejúspěšnějších filmových autorů posledních let a navíc vedoucí katedry scenáristiky na FAMU Petr Jarchovský. Hostem "hudební hodiny pro pokročilé" bude Jan P. Muchow, majitel čtyř Českých lvů. Zkušenost s režií zprostředkuje zájemcům Robert Sedláček, který zapolemizuje i nad tím, zda je producent režisérovi nejhorším nepřítelem, anebo nejcennějším spojencem. S kameramanem Janem "Basetem" Střítežským probereme i to, zda je právě kameraman ten, kdo určuje obrazovou podobu filmu. Odborný program Letní filmové školy je ale mnohem bohatší. Kompletní přehled přednášek, besed a masterclassů naleznete na stránkách LFŠ.

Info

42. Letní filmová škola
22. - 30. 7. 2016
Uherské Hradiště

www.facebook.com/events/163180617417969
www.facebook.com/letnifilmovaskola
www.lfs.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články