Zprávy / Pozvánky

Odesza představí Evropě novou desku

Odesza představí Evropě novou desku

Jiří Mališ | Zprávy / Pozvánky | 13.09.2017

Americké elektropopové duo Odesza přiváží do Evropy horké zboží. Novinku A Moment Apart představí v řadě západoevropských zemí, nám nejblíže vystoupí v berlínské Astře 7. října. Doprovodem jim budou Australané Hayden James (jehož singl Something About You je nejznámějším remixem washingtonské dvojky) a Miles Davison, známý jako Muto.


Odesza se na scéně poprvé objevili v roce 2012 s nezávislou deskou Summer’s Gone, která na undergroundové scéně sklidila valné ovace. O dva roky a třicet milionů přehrání na Soundcloudu později vydali na labelu Counter album In Return, ze kterého pochází největší hity Say My Name a Sun Models. Deska si sáhla na první místo amerického tanečního žebříčku a její turné bylo téměř vyprodané. Českému publiku se naposledy představili na podzim 2014 v rámci Letná žije, loni se chlapci ze Seattlu stavili na slovenské Pohodě.

Letošní A Moment Apart je třetí řadovou deskou a ke spolupráci si duo Harrison Mills a Clayton Knight přizvalo například dlouholetou inspiraci Reginu Spektor, Leona Bridgese nebo RY X. Energií nabitý elektropop dospívá, ale neubírá na obrátkách, příkladem budiž singl Late Night, kterému vévodí odlehčená kytarová linka, ustupující během refrénu skákavému rytmu bicích. V rozhovorech se Mills a Knight rozpovídali o tvůrčím procesu, jež se vezl na vlně loňské náročné festivalové sezóny.


Info

Odesza (us)
Support: Hayden James (au) + Muto (au)
4. a 5. 10. 2017
Paradiso, Amsterdam
vstupné: 26€
www.facebook.com/events/458806444456259

7. 10. 2017
Astra Kulturhaus, Berlín
vstupné: 32€
www.facebook.com/events/442807482755212

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články