Akce

Odraz horšího světa: Junktown Festival

Junktown Festival 2017
22.06.2017 18:00
, RZ Bratronice

Postapokalyptický festival stavěný fanoušky pro fanoušky opět otevře své brány v červnu 2017. Největší změnu letos přináší správa raketové základny Bratronice, kterou převzal přímo team nadšenců kolem Junktownu a přípravy na festival tak probíhají prakticky od ukončení minulého ročníku. Junktown Festival je naplněním postapokalyptických snů, zapálená pocta kultům Fallout a Mad Max, pokus o tuzemskou obdobu kultovního Wasteland Weekendu. Je to deviace a léčba v jednom.

Čtyři dny koncertů, projekcí, larpů, workshopů a těžce popsatelných zážitků na dvanácti hektarech bývalé raketové základny. Junktown stojí od začátku na mottu od fanoušků pro fanoušky. U jeho základů se sešel široký záběr organizátorů festivalů, koncertů, táborů, larpů a všestranně kreativních nadšenců, které spojuje kromě nutkání tvořit zajímavé akce jedno hlavní téma - sci-fi fikce označovaná jako "postapo" neboli postapokalyptická literatura, umění, film a hry.


Večery v podzemních klubech nabídnou rozdílný výklad toho, jak chápat pojem "postapokalyptická hudba". Kromě industriálního a noisového pekla, tělesných performancí a tanečních afterparties na jedné stage čekejte i staromilský rokenrolový mejdan postavený na populární vizi světa ukončeného v éře amerických 1950's. Sobotní "End of the world party" nabídne nostalgické hity ze zaprášeného jukeboxu, tučné burgery a vychrtlé otrokyně z Mojave.

Filmový program víkendu opráší to nejděsivější z éry studené války, spektakulární simulace světa, který zasáhla jaderná katastrofa. Pro mnohé nejdepresivnější subžánr, který staletá historie kinematografie pamatuje. Oddech po atmosferickém teroru nabídne jiná linie postapo filmů, přímočaré pouštní řežby a akčňáky, osmdesátkový trash, nařachaní svalovci bojující s radioaktivními mutanty a nelehkým posláním spasit ztroskotaný svět a všechny přeživší ženy v něm.

Info

Junktown Festival
22. - 25. 6. 2017
RZ Bratronice

www.facebook.com/events/1746726515565099
www.facebook.com/junktownfestival
www.junktown.postapofestival.cz

Foto © Junktown 2016 by JiSe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články