PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

On/Off: Remek, Marnost a další ve stoletém kravíně

On/Off: Remek, Marnost a další ve stoletém kravíně

|

Průřez českou tvrdší scénou nabídne v sobotu 29. června druhý ročník hudebního nefestivalu On/Off v Hranicích u Chotěboře. V prostorách bývalého kravína, který se postupně mění na umělecké centrum, se představí Kontroll, Ravelin 7, Remek, Marnost a Sakala.

Kontroll jsou nejnovější přírůstek do rodiny Silver Rocket, jejich první deska Asfalt vyšla na konci loňského roku. Dva bratři z kolínské roviny, fotbalisti a především hudební srdcaři. Basa a bicí v dokonale soběstačné a funkční formě s ofenzivní silou Klapzubovy jedenáctky, neklidná výpověď oholená na dřeň.

V případě kapel Remek a Marnost jde o party, které jsou úzce spřízněné nejen personálně, ale i ideou striktního DIY přístupu. Zatímco ale u Remka jsou zásadní texty, co míří rovnou k jádru věci, a punk s trochou melancholie francouzského emíčka, Marnost sází hlavně na blackovou temnotu, sonické hradby sovětských aparátů a texty dávno mrtvých básníků. Pro Marnost bude navíc vystoupení na On/Off druhým živým koncertem vůbec.

Ravelin 7 je už svého druhu klasika české scény. Předloni zaznamenali návrat ve velkém stylu s vybroušenou deskou 7 kroků po zamrzlé řece. A už dávno nejde „jen“ o hardcore. Ravelin 7 přichází s širokým žánrovým záběrem, který v sobě mísí prvky emocoru, krautrocku, jazzu a kdovíčeho ještě.

Sakala pak reprezentuje místní scénu. Čtveřice z Havlíčkova Brodu představuje neklidné screamo s postmetalovými prvky. Divoká šelma dřímající zimním spánkem, energie skrytá pod povrchem – Sakala si svou dávku pozornosti určitě zaslouží.

Koncertní program doplní ještě odpolední promítání filmu z cyklu Jeden svět a výstava koláží. Důležité je ale i samotné místo – bývalý kravín na okraji vesnice Hranice u Chotěboře, stoletá kamenná stavba obklopená loukami a poli. Sdružení Yo-yo postupně toto místo přestavuje na „umělecké rezidenční centrum, místo pro setkávání, výzkum, hru a experimentování v rurálním prostředí; prostor pro překračování hranic mezi existujícím a imaginárním“.

Info

On/Off vol. 2
Kontroll + Ravelin 7 + Remek + Marnost + Sakala
29. 6. 2013
kravín, Hranice u Chotěboře

Pořádatel: Moth Catchers Collective pod střechou sdružení Yo-yo
Vstup: 100 Kč

www.hraniceonoff.blogspot.cz
www.facebook.com/events/358746517559172/?fref=ts

foto © Matěj Hošek

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

Abrakadabra: PAF odhaluje první jména

Abrakadabra: PAF odhaluje první jména

redakce |
Šestnáctý ročník Přehlídky filmové animace a současného umění zve na minulé i současné obrazové manipulace i premiéry nových projektů klubových světoběžníků.
Vítězem Be2Can je film 120 BPM

Vítězem Be2Can je film 120 BPM

redakce |
Čtvrtý ročník festivalu Be2Can přilákal v Praze 6500 filmových fanoušků a uvedl 12 nejnovějších snímků ze tří prestižních festivalů.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
next festival (do 25/10)
beth hart (do 6/11)
struny podzimu (do 9/11)