PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

On/Off: Remek, Marnost a další ve stoletém kravíně

On/Off: Remek, Marnost a další ve stoletém kravíně

|

Průřez českou tvrdší scénou nabídne v sobotu 29. června druhý ročník hudebního nefestivalu On/Off v Hranicích u Chotěboře. V prostorách bývalého kravína, který se postupně mění na umělecké centrum, se představí Kontroll, Ravelin 7, Remek, Marnost a Sakala.

Kontroll jsou nejnovější přírůstek do rodiny Silver Rocket, jejich první deska Asfalt vyšla na konci loňského roku. Dva bratři z kolínské roviny, fotbalisti a především hudební srdcaři. Basa a bicí v dokonale soběstačné a funkční formě s ofenzivní silou Klapzubovy jedenáctky, neklidná výpověď oholená na dřeň.

V případě kapel Remek a Marnost jde o party, které jsou úzce spřízněné nejen personálně, ale i ideou striktního DIY přístupu. Zatímco ale u Remka jsou zásadní texty, co míří rovnou k jádru věci, a punk s trochou melancholie francouzského emíčka, Marnost sází hlavně na blackovou temnotu, sonické hradby sovětských aparátů a texty dávno mrtvých básníků. Pro Marnost bude navíc vystoupení na On/Off druhým živým koncertem vůbec.

Ravelin 7 je už svého druhu klasika české scény. Předloni zaznamenali návrat ve velkém stylu s vybroušenou deskou 7 kroků po zamrzlé řece. A už dávno nejde „jen“ o hardcore. Ravelin 7 přichází s širokým žánrovým záběrem, který v sobě mísí prvky emocoru, krautrocku, jazzu a kdovíčeho ještě.

Sakala pak reprezentuje místní scénu. Čtveřice z Havlíčkova Brodu představuje neklidné screamo s postmetalovými prvky. Divoká šelma dřímající zimním spánkem, energie skrytá pod povrchem – Sakala si svou dávku pozornosti určitě zaslouží.

Koncertní program doplní ještě odpolední promítání filmu z cyklu Jeden svět a výstava koláží. Důležité je ale i samotné místo – bývalý kravín na okraji vesnice Hranice u Chotěboře, stoletá kamenná stavba obklopená loukami a poli. Sdružení Yo-yo postupně toto místo přestavuje na „umělecké rezidenční centrum, místo pro setkávání, výzkum, hru a experimentování v rurálním prostředí; prostor pro překračování hranic mezi existujícím a imaginárním“.

Info

On/Off vol. 2
Kontroll + Ravelin 7 + Remek + Marnost + Sakala
29. 6. 2013
kravín, Hranice u Chotěboře

Pořádatel: Moth Catchers Collective pod střechou sdružení Yo-yo
Vstup: 100 Kč

www.hraniceonoff.blogspot.cz
www.facebook.com/events/358746517559172/?fref=ts

foto © Matěj Hošek

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

Irský film a Hviezdne noci

Irský film a Hviezdne noci

redakce |
Třetí ročník festivalu Hviezdne noci představí v rámci sekce Filmový zemepis štědrou kolekci irské filmografie. Těšit se můžete i na další sekce.
Pěstírna vygraduje ve Varech

Pěstírna vygraduje ve Varech

redakce |
Napínavé finále prvního českého internetového thrilleru budou totiž moci premiérově vidět diváci 52. ročníku MFF Karlovy Vary.
Tauron Nowa Muzyka uzavřel lajnap

Tauron Nowa Muzyka uzavřel lajnap

redakce |
65 různorodých umělců vystoupí během čtyř dnů na osmi scénách. Na své si přijdou fanoušci techna, rafinovaného ambientu i alternativního popu nebo futuristického jazzu.

xp recenze

Nickelback - Feed the Machine 70% Nickelback - Feed the Machine
Beth Ditto - Fake Sugar 70% Beth Ditto - Fake Sugar
Katy Perry - Witness 80% Katy Perry - Witness
SikTh - The Future in Whose Eyes? 80% SikTh - The Future in Whose Eyes?
SikTh - The Future In Whose Eyes 80% SikTh - The Future In Whose Eyes
Clipping. - Wriggle 60% Clipping. - Wriggle
Petr Nikl - Vosa 80% Petr Nikl - Vosa
Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs 80% Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs

Akce

kviff (do 9/7)
fotoexpo (do 21/10)
rock for churchill (do 26/8)
ahoi (do 11/7)
colours 2017 (průběžně furt než bude nový)