PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

On/Off: Remek, Marnost a další ve stoletém kravíně

On/Off: Remek, Marnost a další ve stoletém kravíně

|

Průřez českou tvrdší scénou nabídne v sobotu 29. června druhý ročník hudebního nefestivalu On/Off v Hranicích u Chotěboře. V prostorách bývalého kravína, který se postupně mění na umělecké centrum, se představí Kontroll, Ravelin 7, Remek, Marnost a Sakala.

Kontroll jsou nejnovější přírůstek do rodiny Silver Rocket, jejich první deska Asfalt vyšla na konci loňského roku. Dva bratři z kolínské roviny, fotbalisti a především hudební srdcaři. Basa a bicí v dokonale soběstačné a funkční formě s ofenzivní silou Klapzubovy jedenáctky, neklidná výpověď oholená na dřeň.

V případě kapel Remek a Marnost jde o party, které jsou úzce spřízněné nejen personálně, ale i ideou striktního DIY přístupu. Zatímco ale u Remka jsou zásadní texty, co míří rovnou k jádru věci, a punk s trochou melancholie francouzského emíčka, Marnost sází hlavně na blackovou temnotu, sonické hradby sovětských aparátů a texty dávno mrtvých básníků. Pro Marnost bude navíc vystoupení na On/Off druhým živým koncertem vůbec.

Ravelin 7 je už svého druhu klasika české scény. Předloni zaznamenali návrat ve velkém stylu s vybroušenou deskou 7 kroků po zamrzlé řece. A už dávno nejde „jen“ o hardcore. Ravelin 7 přichází s širokým žánrovým záběrem, který v sobě mísí prvky emocoru, krautrocku, jazzu a kdovíčeho ještě.

Sakala pak reprezentuje místní scénu. Čtveřice z Havlíčkova Brodu představuje neklidné screamo s postmetalovými prvky. Divoká šelma dřímající zimním spánkem, energie skrytá pod povrchem – Sakala si svou dávku pozornosti určitě zaslouží.

Koncertní program doplní ještě odpolední promítání filmu z cyklu Jeden svět a výstava koláží. Důležité je ale i samotné místo – bývalý kravín na okraji vesnice Hranice u Chotěboře, stoletá kamenná stavba obklopená loukami a poli. Sdružení Yo-yo postupně toto místo přestavuje na „umělecké rezidenční centrum, místo pro setkávání, výzkum, hru a experimentování v rurálním prostředí; prostor pro překračování hranic mezi existujícím a imaginárním“.

Info

On/Off vol. 2
Kontroll + Ravelin 7 + Remek + Marnost + Sakala
29. 6. 2013
kravín, Hranice u Chotěboře

Pořádatel: Moth Catchers Collective pod střechou sdružení Yo-yo
Vstup: 100 Kč

www.hraniceonoff.blogspot.cz
www.facebook.com/events/358746517559172/?fref=ts

foto © Matěj Hošek

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

Na Pohodě 2018 zahraje také Fink

Na Pohodě 2018 zahraje také Fink

redakce |
Jedna z nejvýraznějších postav elektronického labelu Ninja Tune, písničkář a producent Fin Greenall aka Fink, zahraje na festivalu Pohoda.
Další várka jmen pro CTM 2018

Další várka jmen pro CTM 2018

redakce |
Letošní téma Turmoil naváže na loňský motiv Fear Anger Love. Berlínský CTM Festival potvrzuje Boys Noize, Antwood i Scotta Kellyho z Neurosis.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)
Jaromír Nohavica - Poruba 80% Jaromír Nohavica - Poruba

Akce

We All 18

Klubovna 2. patro, Praha
partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do