Zprávy / Festivalové

Oren Ambarchi dvakrát na Sacrum Profanum

Oren Ambarchi dvakrát na Sacrum Profanum

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.08.2017

Australský skladatel a multiinstrumentalista Oren Ambarchi vystoupí hned dvakrát v průběhu letošního ročníku Sacrum Profanum. Krakovské publikum ho slyší během koncertů Drone (28. září) a Romanian Spectralism (30. září).

Fanoušci drone metalu budou Orena Ambarchiho znát coby pravidelného spolupracovníka Sunn O))). Vlastní prý největší sbírku blackmetalových kazet v Austrálii. Posluchači zvuků, v nichž se organické mísí s neživým, milují jeho harmonie vytvářené z táhlých kytarových tónů vydávané na britské značce Touch. Příznivci improvisingu vědí, že Ambarchiho jméno naleznou na společných albech s invenčními tvůrci, jako je Fennesz, Otomo Yoshihide, Pimmon, Keiji Haino, John Zorn, Rizili, Voice Crack, Keith Rowe, Phill Niblock, Dave Grohl, Gunter Muller, Evan Parker, z'ev, Toshimaru Nakamura, Peter Rehberg či Jim O'Rourke – s ním a Keijim Hainem tento Australan s orientálními kořeny každoročně natočí album.


Oren Ambarchi začínal jako freejazzový bubeník, postupem času se jeho hlavním nástrojem stala kytara. Podle vlastních slov je rád, že neprošel žádnou hudební školou a mohl si svou cestu k šesti strunám objevit sám. Nejprve na kytaru bubnoval, později jeho hlavním zájmem začaly být psychofyzické vlastnosti a účinky dlouze držených tónů a jejich souzvuků a subtilní role pozvolna přicházejících změn. O tom, jak působivě taková hudba rezonuje v prostoru a myslích, se přijďte přesvědčit na Orenovo dvojí vystoupení na Sacrum Profanum 2017.

Info

Sacrum Profanum 2017
26. 9. - 1. 10. 2017
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/262967944181691
www.facebook.com/SacrumProfanum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články