Zprávy / Festivalové

Oskarové snímky na Dlabačofestu

Oskarové snímky na Dlabačofestu

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.11.2017

První ročník Dlabačofestu uvede snímky, které byly nominovány, ale nakonec nezískaly prestižní ocenění Oscar v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Většina z filmů zařazených do programu přehlídky se navíc neobjevila v širší české filmové distribuci, některé z nich budou uvedeny vůbec poprvé. Filmová přehlídka se koná od středy 29. listopadu do soboty 2. prosince.

Dlabačofest, první ročník filmové přehlídky pořádané pražským kinem Dlabačov, bude příležitostí zažít na velkém filmovém plátně mezinárodní výběr filmů, které spojuje jeden společný prvek. "Ze snímků, které obletěly svět, získaly řadu ocenění na filmových festivalech a skončili v nominaci na Oscara, jsme vybrali ty, podle našeho názoru, nejzajímavější. Náš výběr představuje široké žánrové spektrum filmů, které zaujalo americkou filmovou akademii," přibližuje festivalový program Kristina Charvátová z pořádajícího kina Dlabačov.


Oscarem se účastníci přehlídky pochlubit nemohou, ale byla by škoda podceňovat filmy, které skočili jen u nominací. Dramaturgicky přehlídku Dlabačofest zaštiťuje známý český filmový kritik Kamil Fila, který všechny snímky osobně uvede a povede s diváky po jednotlivých projekcích diskuse. Festival grantem podpořila Městská část Prahy 6, která kino Dlabačov, jako jediné kino na Praze 6 dlouhodobě podporuje granty. Dlabačofest bude slavnostně zakončen koncertem Mária Biháriho a doplněn projekcí dokumentárního filmu Kniha rekordů Šutky.

Info

Dlabačofest 2017
29. 11. - 2. 12. 2017
Dlabačov, Praha

www.facebook.com/events/1591110040911703
www.facebook.com/dlabacov.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články