PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Oslavou přátelství: Peacock Kings

Oslavou přátelství: Peacock Kings

|

Během pauzírování své domovské skupiny B4 se věrní souputníci Federsel a Freudl sešli již potřetí k improvizované session. Nová nahrávka navazuje na album z roku 2014 s názvem Peacock King, které nyní dalo i jméno samotnému projektu, doposud podepisovanému pouze jmény protagonistů. Duo zde pokračuje ve zkoumání vykolejeného psychedelického zvuku, složeného z proudu fragmentů různých stylů hrajících přes sebe, z nichž se jednou vynoří vykloubený new age sound, podruhé domácí pseudojazz s lysergovou příchutí, ozvuky hnutí Tropicalia či Neue Deutsche Welle. Hudba zde prezentovaná nejenže se ani nenamáhá předstírat sledování některého z čerstvých trendů, ale bez výčitek svědomí destruuje všechen hudební řád a vše hněte v psychedelickou zvukovou hmotu, kterou občas prorazí náznak pevnější hudební struktury.


Zaumný humor této nahrávky nepobaví každého, ale bude hudebním desertem pro milovníky pokleslých hudební žánrů, čistého humoru bez vtipu, či příznivce prosté přímočaře neagresivní anarchie. Nahrávka je také oslavou přátelství, jehož základy položili před více než šedesáti lety otcové obou protagonistů. Jeden z nich, dvaaosmdesátiletý Václav Freudl, se také postaral o obal alba. Kromě downloadu vychází album také na přepěkné zelené audiokazetě zdobené zlatými glittery v omezeném počtu sedmdesáti kusů. K dostání také bude velmi omezené množství doublepacku obou kazet Peacock Kings, tj. kombo s předchozí kazetou z roku 2014 s obalem Martina Klappera.

Info

Peacock Kings

www.meteorismo.bandcamp.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

Hoten Toten dvakrát na vinylech

Hoten Toten dvakrát na vinylech

redakce |
Ku příležitosti 30. let kapely a 20 let od vydání vychází poprvé na vinylech první dvě řadová alba slovenské kapely Hoten Toten.
Kompilace Happy Mutant vol. I

Kompilace Happy Mutant vol. I

redakce |
Po prvním roce fungování D.I.Y. labelu Happy Mutant přišla na řadu i první kompilace, která je složena čistě z "mutantích" kapel...

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
thelma (do 14/1)