Zprávy / Festivalové

Osmý ročník festivalu Žižkov Sobě nabídne divadlo i hudbu

Osmý ročník festivalu Žižkov Sobě nabídne divadlo i hudbu

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.05.2015

Osmý ročník festivalu Žižkov Sobě se uskuteční od 1. května do 30. června. Festival chce i v letošním roce oslovit stálé obyvatele i návštěvníky Prahy 3 a již tradičně je na všechny akce volný vstup. V rámci programu proběhnou divadelní představení pro děti i rodiče, výstavy, hudební akce i sportovní turnaj a odpoledne pro děti.

V prostorách Paláce Akropolis je na květen připravena výstava fotografií Martiny Žigmundové s názvem Žižkovští muži ženám 2015, v červnu potom soubor fotografií Martina Mařáka z loňského projektu 1020_SITE SPECIFIC. 17. května se ve velkém sále uskuteční představení současné dětské opery inspirované slavnou skladbou Johna Cage 4´33´´, které vzniklo v rámci mezinárodního projektu Karaoke Europe ve spolupráci Slovenských filharmoniků a dětského sboru pod názvem 2′16” a pol: VESMÍRNA ODYSEA.


Třetí ročník turnaje Český pohár ve fotbálku o pohár Paláce Akropolis, na kterém se v Paláci Akropolis sejde celá česko-slovenská špička, proběhne 30. května a 1. června oslaví děti v Campu Na Pražačce svůj svátek v rámci Indiánského dětského dne. Během června představí ve čtyřech mateřských školách soubor Squadra Sua pouliční hasičskou grotesku na opravdovém hasičském speciálu Traffic Dance Bomberos.

V rámci Ska festu 10. června vystoupí na Parukářce Fast Food Orchestra a The Chancers a 11. června nabídne cyklus EuroConnections během speciálního open air večera hned čtyři kapely - vedle českých Never Sol a Voila! uvidíme istanbulskou elektronickou kouzelnici Ah! Kosmos a španělskou energickou kapelu Chotokoeu. Nebude chybět ani čtvrtý ročník turnaje v tradiční švédské hře Kubb. 24. června bude patřit Camp Na Pražačce speciálnímu letnímu představení nejznámější pražské improvizační skupiny Just! Impro.

Info

Žižkov Sobě 2015
1. 5. - 30. 6. 2015
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/zizkovsobe
www.palacakropolis.cz/zizkovsobe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články