Zprávy / Pozvánky

Ostrý hlukový večírek ve Fiducii

Ostrý hlukový večírek ve Fiducii

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.01.2018

Zvukově velmi ostrý večírek pořádá v pondělí 8. ledna ostravská Fiducia. Hlasový noise předvede japonský vokální umělec Kazehito Seki, po třech letech se zde vrátí německý hlukař Emerge, rozjezdy pro saxofon a bicí hrané na hranici lidských možností předvede domácké duo Massola.

Kazehito Seki je hlasový, vokální umělec. Používá svůj hlas organicky, bez použití elektroniky. Přesto vytváří nebývale ostrý zvuk. Demonstruje ale i pružnost hlasu, oscilující v mikrosekundě mezi jemnými frekvenčními vlnami a brutálním bílým šumem. V minulosti působil na japonské hardcore / noise scéně a vystupoval s kapelami Omawarisan a Ameri B.C. Nowadays. Nyní žije v Berlíně a kromě sólových vystoupení se věnuje také workshopům netradičních vokálních technik.


Emerge je inspirován minimalistickými tradicemi experimentální a neakademické hlukové hudby se zaměřením na generování zvukových struktur otevřených interpretaci každého posluchače. Volba použitých zdrojů zvuku je obvykle velmi omezená. Ve většině případů jsou rozpoznatelné jen rudimenty původních zvuků díky různým způsobům manipulace a opracování použitých nahrávek. EMERGE také používá a recykluje suroviny od různých umělců / hudebníků. Má za sebou desítky vystoupení po celé Evropě a řadu nahrávek. Můžete pamatovat jeho vystoupení ve Fiducii v říjnu 2015.


Massola patří už roky k nejaktivnějším souborům ostravského undergroundu, jejich power noise grind jazz ale znají fanoušci v celém Česku i v zahraničí. Áda a Viki mají za sebou třeba i vystoupení na známém pražském festivalu Alternativa. Jejich vlastní alternativou je hrát vždy na hranici možností, zběsile, rychle a výbušně.

Koncert začíná v 19 hodin, Antikvariát a klub Fiducia najdou zájemci v Ostravě v Nádražní ulici.

Info

Kazehito Seki (jp) + Emerge (de) + Massola
8. 1. 2017 19:00
Fiducia, Ostrava
www.facebook.com/events/163698747566514

www.soundcloud.com/unkodaisuki
www.immerge.bandcamp.com
www.bandzone.cz/massola

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články