Zprávy

Panelákový trio Psychocandy natočilo klip bez příběhu

Panelákový trio Psychocandy natočilo klip bez příběhu

redakce | Zprávy | 02.09.2014

Psychocandy jsou trio ze Znojma. Pochází z panelákového sídliště a jsou veterány v dětské kategorii = 20+. "Když o tom přemýšlím, naším největším dosavadním úspěchem bylo, že jsme se na zpátečních cestách z koncertů ještě nezabili." Psychocandy mají rádi zkreslený kytarový zvuk 90. let, dynamiku Pixies, madchester, chorus efekt, zpěv Jacka Whitea i Libertines. A byli ve finále fůlmůnovské talentové soutěže 1BAND2PLAY2014, takže jim věříme. "Myslíme si, že už to nejsou devadesátky, ze kterých jsme byli obviňováni, ale taneční hudba 23. století."


Právě natočili videoklip, který uvozují asi takhle: "Národní park. Dvě hodiny ráno. Prší. Už asi od deseti Psychocandy pobíhají po lese s fotákem, světlem a zářivýma keckama. Takhle na konci července vznikal klip The Cave. Za dva dny jsme nahráli písničku, další dva nám trvalo natočit klip. Každý z kapely má svý záběry v určité barvě, stejné, jako na obalu našeho dalšího EP rock - paper - scissors. Tohle video nemá příběh, má navodit atmosféru písně. Vždycky jsme si interakci mezi mužem a ženou představovali jako něco magickýho. Jsou k sobě neviditelně přitahováni, mnohdy velmi velkou silou. Odehrává se to v noci a jiným lidem se to těžko vysvětluje. Prostě magie. A určitě ten temnej lidskej druh. Pak už jenom stačilo si koupit stříhací program za dvanáct tisíc. Protože my na uložto nechodíme. Nikdy." A co vy, kam chodíte vy?

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

OFF Festival přivítá Charlotte Gainsbourg

redakce 23.04.2018

Letošní OFF Festival doplňuje svou bohatou sestavu o intimní zpovědi francouzské herečky a zpěvačky i zámořský footwork z Berlína.

Alt-J na brněnském Urban Rocku

redakce 23.04.2018

Britští Alt-J budou hlavním lákadlem festivalu Urban Rock, nové rockové scény multižánrového festivalu Maraton hudby Brno.

Hadem pro mého munga kapitola druhá

redakce 23.04.2018

Chodovská alternativní kapela Hadem pro mého munga vydala koncem března novou, v pořadí druhou desku pojmenovanou Kapitola II.

Černá hodinka a půl kapely Zrní míří do Prahy

redakce 23.04.2018

Ve speciálních prostorách s omezenou kapacitou zahrají při svíčkách bez elektronických podkladů i pódia. Kde ještě není vyprodáno?

Pretty City se zpěvem, který se spíš táže, než káže

redakce 22.04.2018

Ve tvorbě australských Pretty City se mísí popová citlivost s nareverbovanými kytarami a sebejistými instrumentální výkony. Zítra.

Laibach a další okoření Brutal Assault

redakce 22.04.2018

Brutal Assault koření program a přidává do sestavy kultovní Laibach, Pain of Salvation, Rolo Tomassi nebo Green Carnation.

Drug Me Fest má kompletní program

redakce 22.04.2018

Součástí dvoudenní akce budou kapely, DJs, filmy, stánky s módou, knihami a časopisy, gram bazar i jídlo na otevřeném ohni.

Panenské plameny debutují s Poníčky

redakce 22.04.2018

Přichází digitální verze prvního alba kapely Panenské plameny s názvem Poníčky. V průběhu června bude i jeho vinylová verze.

Floex a Tom Hodge oslavují příběhy obyčejného člověka

redakce 22.04.2018

Floex vykročil k dalšímu stádiu své tvorby a společně s britským producentem Tomem Hodgem připravil unikátní konceptuální album.

Ilustrátorskou soutěž Raw Art Wrestling čeká poslední bitva

redakce 21.04.2018

Na veřejnost čeká celý den plný přednášek, workshopů, panelových diskusí se špičkami ve svém oboru a společným tématem – ilustrace.