PLAYER FM

Akce

Akce

Parov Stelar představí v Brně novou desku

Parov Stelar (at)

V současné době jedna z nejslavnějších rakouských kapel Parov Stelar, průkopník elektroswingu a headliner mnoha světových festivalů, vydává nové album The Burning Spider. Lepší start si pro něj kapela nemohla přát. Za krátkou dobu se stalo jen na iTunes nejprodávanější elektronickou nahrávkou například v Austrálii, Brazílii, Dánsku, USA, Německu nebo Švédsku. Na druhou příčku se album po vydání dostalo v Kanadě, Španělsku, Belgii, Irsku, na Novém Zélandě nebo i v České republice, kam se kapela na podzim chystá. V pátek 20. října 2017 vystoupí v pavilonu G1 v Brně, který před dvěma lety vyprodali. Loni podobný triumf zopakovali v Pavilonu B.

Předprodej vstupenek od 790 korun je v síti Ticketpro.cz. K dispozici jsou i VIP lístky za 990 korun s přístupem na galerii nebo VIP Diamond za 2490 korun, včetně konzumace a rautu zdarma po celou dobu akce.


Parov Stelar odhalují na novém albu podle svého zakladatele Marcuse Füredera nečekané stránky své hudby a otevírají novou kapitolu svého výzkumu zvuku založeného na samplech historické, většinou swingové hudby. Mnoho z unikátního soundu, který fanoušci milují, zůstává, ovšem vlivy a odkazy se rozšiřují více k blues a jazzu. Hudebníci nyní odkazují například na Muddy Waterse či Lightnin' Hopkinse. "Víceméně jako bonus jsou na albu tři klasické skladby Parov Stelar s mírnou dávkou swingu," dodává Marcus Füreder, rakouský hudebník, producent a DJ.

A proč název alba The Burning Spider? "Je to metafora. Nehoří jen pavouk, ale celá síť. Symbolizuje to naši silnou vůlí osvobodit se z pavoučí sítě očekávání a zároveň inspiraci ohněm kreativity," dodává Füreder, podle kterého kapela nové skladby představí na turné, které se zastaví v Brně. "Nebude to žádný koncert na dvě hodiny, ale půjde o velkou show s hosty. Začínáme ve 20 hodin a končí se ve 4:00 ráno," říká za pořadatele II&ME Dalin Vajčner.

Info

The Burning Spider Tour
Parov Stelar (at)
20. 10. 2017 20:00
Pavilon G1, Brno

www.facebook.com/events/343560286019750
www.facebook.com/bvvbrno

Foto © Christine Miess

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)