PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Pilsen Busking Fest má svůj program

Pilsen Busking Fest má svůj program

|

Čtvrtý ročník festivalu pouličního umění Pilsen Busking Fest se blíží – ve dnech 20. až 23. září se ulice Plzně promění v jedno velké jeviště. Program láká na držitele Anděla Thoma Artwaye, berlínské trio Trouble Notes, texaského rapera Infidelixe a na řadu dalších tuzemských i zahraničních umělců mnoha žánrů.

"Stěžejní částí celého festivalu bude tvořit hudební program. Na festivalu se ukáží jak jednotlivci, tak i celé kapely všech tradičních i netradičních žánrů. Z největších hvězd je potřeba zmínit například Berlínské world music trio Trouble Notes, držitele ceny Anděl za zpěváka roku Thoma Artwaye, rapera z Texasu Infidelixe nebo one man didgeridoo band Senor Markusen ze Španělska. Své kouzlo má podle mně každý vystupující a je jen na divákovi, aby si našel své favority," říká Jan Šinko, programový ředitel festivalu.


Organizátoři si na návštěvníky festivalu nepřipravili pouze klasická hudební vystoupení. Milovníci tance se mohou těšit na Salsa či House tančírnu, street dance show nebo na akrobaty a tanečníky Surprise Effect z Francie. Novinkou letošního ročníku je beatbox battle nebo vystoupení dětí z nízkoprahového domu v Hořovicích. Poprvé se v prostoru před Západočeským muzeem uskuteční Open mic. Zde si plzeňáci budou moci sami vyzkoušet jaké to je stát za mikrofonem a bavit publikum. Dále se uskuteční různé jamy, drum circle a mnoho spontánních a nečekaných koncertů.


Specialitou letošního ročníku je zajištění programu i po 22 hod. večerní, kdy je zakázána hlasitá produkce. Na náměstí Republiky se po 22 hod. uzavřou 3 stany a program bude pokračovat. Návštěvník si bude moci vybrat, jestli chce poslouchat nebo tančit. "V jednom stanu budou probíhat akustické koncerty pro klid duše a v tom druhém festival udělá radost všem, kteří ještě nemají dost tancování v podobě Silent afterparty známé například z festivalu Živá Ulice či jincýh tichých diskoték," dodává Šinko.

Do Plzně se chystají také pouliční komedianti, žongléři a akrobaté . Letos dorazí například žonglér se zkušenostmi z Cirque de Soleil Yoshi Chladný z Kanady, pizza guy Raoul Gomieri z Itálie, fireshow v podání Blaze z Austrálie nebo například navrátilec Marcos Masetti z Argentiny. Nebude chybět ani statické umění, které bude zastoupeno graffiti, výstavou obrazů na téma Emoce, malováním na obličej nebo velice žádanou Živou Velrybou, kolem které vyroste kreativní zóna pro děti i dospělé. "Už se na festival moc těšíme a doufáme, že se nám povede ještě lépe vysvětlit lidem podstatu pouličního umění, buskingu a naučit je podporovat kvalitní umění odměnou do klobouku," dodává Karel Pánek, technický ředitel festivalu.

Info

Pilsen Busing Fest 2017
23. - 25. 9. 2017
Plzeň

www.facebook.com/PilsenBuskingFest
www.buskingfest.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

Oskarové snímky na Dlabačofestu

Oskarové snímky na Dlabačofestu

redakce |
První ročník Dlabačofestu uvede snímky, které byly nominovány, ale nakonec nezískaly prestižní ocenění Oscar v za Nejlepší cizojazyčný film.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do