Zprávy / Pozvánky

Pod kápěmi se skrývá smrt: Au-Dessus

Pod kápěmi se skrývá smrt: Au-Dessus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.10.2015

Ze studeného pobaltí zavítá do Prahy poprvé litevská horká novinka na poli nezpátečnického black metalu - v úterý 13. října přijede do sklepení Chapeau Rouge vilniuská formace Au-Dessus obhájit svůj eponymní debut. Sekundovat jim bude nejpomalejší a nejbrutálnější těleso českých lužin a bažin Blues for the Redsun a rohatá černosmrt Lezok.

Jestli si pod pojmem post-black metal představíte shoegaze balady s lehce emotivnějším zpěvem, radši si tuto škatulku hned odmyslete. Au-Dessus si před spaním nejspíš nepustíte. Naopak, ve správný čas umí vždy vypustit kvanta negativní energie, které vás rozhodně nenechají ponořit se do krajiny snění. Nejspíš nikdy. Ačkoliv se pod kápěmi Litevců skrývají mladické tváře, rozhodně jim nechybí dostatek smělosti vybočovat ze zavedených černokovových kolejí. Z poštovních žánrů si berou jen to, co se jim hodí - výraznou gradaci a valivou sílu v pomalejších částech. A když už vás na chvíli pohladí po duši nějaké to tremolo, je to jen proto, aby vás záhy srazili na zem disonantní akordy, ne nepodobné těm od velmistrů Deathspell Omega. Rytmických složitostí a dlouhých konceptuálních kompozic se sice u Au-Dessus nedočkáte, ale i tento přímočařejší přístup funguje výborně. Jejich debutové krátkohrající album budiž toho živoucím a značně návykovým důkazem.

Je shoda jmen tohoto moravského hlukového uskupení Blues for the Red Sun a druhé desky Kyuss čistě náhodná? Nejspíš ne, ale pro stonerové riffy se budete muset potopit hodně hluboko pod megatuny těžkého bláta. Jen návrat zpět vám asi nikdo nezaručí. Takovému akustickému tlaku, jako je pod hladinou, nikdo nedokáže dlouho vzdorovat – kytary, co lámou kosti, a neúprosně pomalé rány kladivem do bubnů vám nakonec zastaví dech.

Nedávno byla objevena na pražském nebi nová hvězda. Ale už stihla svým černým světlem ozářit nejeden podzemní prostor a zamořit okolí jedovatou směsí black a death metalu. Lezok oslnili s Downfall of Gaia davy v Crossu a očerní vaše srdce i v Chapeau.

Info

Au-Dessus (lt) + Blues for the Redsun + Lezok
13. 10. 2015 19:30
Chapeau Rouge, Praha

vstupné dobrovolné v rozmezí 160 Kč – 250 Kč

www.facebook.com/events/462680320578381
www.heartnoize-promotion.cz
www.brainwave-production.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články