Zprávy / Úplňkové

Podzimní chlad rozčísne Jaro, první singl je tady

Podzimní chlad rozčísne Jaro, první singl je tady

redakce | Zprávy / Úplňkové | 16.10.2017

Za novým projektem stojí ostravský písničkář a multiinstrumentalista Jaroslav Korbel, který si ke své debutové nahrávce přizval hostující hudebníky z rodného kraje, ale i Martina Tvrdého (Bonus, Člověk pokrokový), který desku produkoval. O mastering se postaral Amak Golden (Golden Hive Studio).

Debutové album, které vyjde pod hlavičkou Jaro, dostalo jméno Eternalism a slibuje opojnou výpravu na vlnách folktroniky. Korbel na něm staví stejně tak na aktuálním indierockovém zvuku jako experimentálních nutkáních, řízné kytary se zde potkávají s chytlavým popem inspirovaným takovými jmény jako Sufjan Stevens, Alt-J, St. Vincent, Spoon, Tame Impala nebo třeba Adult Jazz.

„Jaro je začátek nekonečného cyklu, start něčeho nového a závěr něčeho jiného. Jaro reprezentuje ideje všudypřítomného přirozeného řádu,“ říká k desce sám Korbel, který se na své první ambiciózní nahrávce nebojí výprav do oblastí mytologie, filozofie či mezilidských vztahů.

Na dynamickém debutu po Korbelově boku dále hrají Vladislav „Uzi“ Uskov ze stoupající ostravské hvězdy February, talentovaný osmnáctiletý bubeník Adam Olšák (rovněž February) a nekompromisní multižánrový baskytarista Jan Struminský (Clamortis).

Album vyjde 3. listopadu 2017, kdy ho spolu se 79. číslem magazínu dostanou všichni předplatitelé Full Moonu.

Info

Jaro + February
25. listopadu 2017
Ostrava, Pjetka
Fb event Ostrava

Jaro + Martin Tvrdý
2. prosince 2017
Praha, Bike Jesus
Fb event Praha

CD Eternalism vychází pod hlavičkou projektu Full Moon Forum, který v roce 2017 podporuje Ministerstvo kultury České republiky.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články