Zprávy / Pozvánky

Polské experimenty v prostoru Punctum

Polské experimenty v prostoru Punctum

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.02.2016

Improvizátor Piotr Tkacz se podílí na řadě hudebních projektů a kolaborací (spolupracoval např. se Seijim Morimotem nebo Alicí Hui-Sheng Chang). Českému publiku se představil v rámci Ostravských dnů nové hudby. Sólově vystupuje mj. jako DJ 2 Lewe Ręce. Jeho idiosynkratické sety, pojaté podobně ironicky jako jeho pseudonym, jsou multižánrovými kolážemi spojujícími zdánlivě neslučitelné. Spolu se svým bratrem Mikołajem Tkaczem je členem dua Radioda. Pod touto hlavičkou se poslední tři roky věnují živé hře na radiové přijímače a vydali album Rondo (2013).


Videoartista, komiksový autor, hudebník a vydavatel Mikołaj Tkacz se kromě Radiody aktivně věnuje i několika dalším hudebním aktivitám. Hlavní z nich je aktuálně Wszystko - sólový projekt vycházející z hip hopu, houseu a techna a někdy řazený k footworku nebo vaporwave. Podle vlastních slov se Mikołaj Tkacz v této své tvorbě pokouší spojit všechno (polsky wszystko), co má rád. Jeho vydavatelská činnost spadá pod labely Super a Magia.


Ken Ganfield je americký improvizátor (a pilný návštěvník experimentálních koncertů) žijící od devadesátých let v Praze a spolupracující s osobnostmi místní free impro scény. Svá sólová vystoupení, při nichž hraje na modulární syntezátor, charakterizuje takto: "Já žádný popis nemám. S nejvyšší pravděpodobností budu vyluzovat repetitivní zvuky na syntezátor."


Polská turntablistka Karolina Karnacewicz vystupující pod jménem DJ Morgiana vystupuje s improvizovanými tanečními sety, hranými z vinylových desek, ale zahrnujícími i elektronické zvuky jiného původu. Navíc i samotný gramofon prostřednictvím různých manipulací a mikrofonních snímačů využívá nejen jako nástroj sloužící reprodukci, ale také jako hudební nástroj v pravém slova smyslu. Improvizovaný DJing se tak posouvá k živé improvizaci plné ruchů, šumění, šepotů a různých dalších nejasných vibrací. Karnacewicz je činná také jako publicistka a organizátorka. Spolu s Piotrem Tkaczem připravuje FRIV Festival.

Info

A2+ uvádí:
Wszystko (pl) + Radioda (pl) + Ken Ganfield (us)
Support: DJ Morgiana (pl) + DJ 2 Lewe Ręce (pl)
12. 2. 2016 20:00
Punctum, Praha
Vstupné: 80/60,-

www.facebook.com/events/1514251662212417
www.facebook.com/Advojka
www.punctum.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články