PLAYER FM

Akce

Akce

Polský večer s noise technem Mazut

Mazut (pl) + wrong dials (pl)

Genot Centre & Wrong uvádí večer česko-polské sounáležitosti v žižkovském prostoru Punctum. Na pražské zastávce českého miniturné doplní 17. února polské noise technaře Mazut militantní ambient projekt Gazawat a především jeden z velkých objevů polské experimentální scény wrong dials.

Stylově nevyhraněný projekt šéfa vydavatelství dym Mateusze Rosińského osciluje mezi zasněnými ambientními loopy okořeněnými špinavými hlukovými pasážemi a dekonstruovaným technem s přesahem do IDM a hip hopu. V Punctu wrong dials představí obě tyto polohy ve svém experimentálním vystoupení a v závěrečném několikahodinovém B2B setu s dalším projektem z labelu dym DEES.


Synťáky, drum machiny, čtyř-stopý kazeťák, samplery, dětské klávesy, staré rádiové přijímače, diktafon, magnetické pásky vyhrabané z odpadu nebo nakoupené na blešácích, hromadu efektů a spousta dalších věcí, co můžou sloužit jako zvukový zdroj. Polské duo Michał Biedota a Paweł Starzec se ve svých improvizovaných setech pohybují napříč teritoriem lo-fi acid techna, industriálu a noise, okořeněném dávkou nasamplovaných textů. Na českou tour příjíždí Mazut se svým novým albem La Belle, vydaném na labelu BDTA.

Kolektivní paměť se strupem hnijící krve, zhmotněná do zvukových kompozic a blížící se spíše formátu rozhlasové hry, než běžného koncertu. Michał Biedota ve svém solovém projektu Gazawat tématicky čerpá z temnějších zákoutí historie a společnosti (čečenský konflikt, atentát na JFK, sebeupálení Jana Palacha a Ryszarda Siwiece, vraždy na statku Hinterkaifeck nebo činy údajného polského masového vraha Zdzisława "Upíra" Marchwickiého). Biedota nyní začíná pracovat na "lehčím" materiálu s prvky new age a relaxační hudby.

Info

Genot Centre & Wrong:
Mazut (pl) + wrong dials (pl) + Gazawat (pl)
17. 2. 2017 19:30
Punctum Krásovka, Praha
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/118898508625165
www.facebook.com/punctumkrasovka

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

xp recenze

Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs 80% Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs
Mitski - Puberty 2 90% Mitski - Puberty 2
Linkin Park - One More Light 30% Linkin Park - One More Light
Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky 80% Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky
The Julie Ruin - Hit Reset 80% The Julie Ruin - Hit Reset
Gold Panda - Good Luck and Do Your Best 80% Gold Panda - Good Luck and Do Your Best
Gojira - Magma 70% Gojira - Magma
Insania - Na počátku byl spam 80% Insania - Na počátku byl spam

Akce

habrovka (do 3/6)
beth hart (do 6/11)
boskovice (do 9/7)