Zprávy

Poslední klip z krajiny Abendlandu

Poslední klip z krajiny Abendlandu

redakce | Zprávy | 17.11.2018

Jsou to už dva roky, co se českým posluchačům a čtenářům představil nadžánrový, hudebně-literární projekt Abendland, za nímž stojí autorské duo Petr Kunze (hudba) a Miroslav Černý (texty). Posluchače nyní zvou na poslední toulku krajinou Abendlandu klipem Maska a tvář.

“Datem vydání klipu jsme zvolili Mezinárodní den studenstva, tedy 17. listopadu, jako poděkování studentům Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě, kteří se na klipu podíleli. Patří jim náš dík, stejně jako všem kolegům a kolegyním, jež věnovali Abendlandu svůj čas a dovednosti,” říká ke vzniku klipu Kunze.


Abendland se živě představil dvakrát, v Opavě a Praze. Během koncertů vystoupila většina zúčastněných umělců: mj. Olga Königová, Milan Cajs, Jan Kunze, Tomáš Fröde, Petr Harazin, Jan Žamboch či violoncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová, jejíž hlas zní právě v novém videu. Do hlavní role obřadníka v rituálu byl obsazen horolezec Michal Durčák. Autorské duo Kunze - Černý spolupracuje od dětských let, svou vizi dobrodružných příběhů zhmotnili na albu a v knize Abendland, vydané 1. října 2016 nakladatelstvím Perplex.

Info

Abendland
fb stránka projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lykke Li prvním jménem Pohody

redakce 10.12.2018

Vůbec poprvé na Slovensku vystoupí zpěvačka Lykke Li. Na festivalu Pohoda také představí svou novou desku so sad so sexy.

Bert & Friends s čerstvým klipem

redakce 10.12.2018

Skupina podepsaná pod netradičním hitem Plody moří se po roce vrací a představuje nový singl a čerstvý klip Lupanárium.

Kolednice Ivy Bittové opět na trhu

redakce 10.12.2018

Originální zpracování vánočních písní a koled. Po více než dvaceti letech se legendární album Kolednice dočkalo reedice.

Men I Trust přivezou svůj zasněný pop

redakce 09.12.2018

Kanadská dreampopová trojice Men I Trust, kterou si oblíbil i Tyler, the Creator, zahraje v Praze. Představí své nové album.

Rag'n'Bone Man na Colours 2019

redakce 09.12.2018

Dalšími jmény v line-upu hudebního festivalu Colours of Ostrava 2019 jsou britský zpěvák Rag'n'Bone Man a kapela Shaka Ponk.

Slayer se přijedou rozloučit i do Prahy

redakce 09.12.2018

Thrashové legendy Slayer se vrátí do České republiky. Se svými fanoušky se přijedou rozloučit v rámci svého Final World Tour.

Beautiful Boy v kinech na Nový rok

redakce 08.12.2018

Upřímný a dojemný film? Na Nový rok do českých kin vstoupí drama Beautiful Boy se Stevem Carellem a Timothée Chalametem.

Daughters a další na OFF Festivalu 2019

redakce 07.12.2018

Čtrnácté vydání katovického OFF Festivalu ohlašuje první potvrzená jména. Daughters, The Gaslamp Killer i Lebanon Hanover.

Jamiroquai se vrací do Prahy

redakce 07.12.2018

Pionýři funku budoucnosti se po loňském vystoupení na Colours of Ostrava vrací zpět do Čech, tentokrát do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka od Slnko Records

redakce 07.12.2018

Přelomová deska Doroty Nvotové, Antigona Katarzie a Pjoniho také jako vinyl i nové písničky od Zuzany Homolové a spol.