Zprávy

Poslední klip z krajiny Abendlandu

Poslední klip z krajiny Abendlandu

redakce | Zprávy | 17.11.2018

Jsou to už dva roky, co se českým posluchačům a čtenářům představil nadžánrový, hudebně-literární projekt Abendland, za nímž stojí autorské duo Petr Kunze (hudba) a Miroslav Černý (texty). Posluchače nyní zvou na poslední toulku krajinou Abendlandu klipem Maska a tvář.

“Datem vydání klipu jsme zvolili Mezinárodní den studenstva, tedy 17. listopadu, jako poděkování studentům Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě, kteří se na klipu podíleli. Patří jim náš dík, stejně jako všem kolegům a kolegyním, jež věnovali Abendlandu svůj čas a dovednosti,” říká ke vzniku klipu Kunze.


Abendland se živě představil dvakrát, v Opavě a Praze. Během koncertů vystoupila většina zúčastněných umělců: mj. Olga Königová, Milan Cajs, Jan Kunze, Tomáš Fröde, Petr Harazin, Jan Žamboch či violoncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová, jejíž hlas zní právě v novém videu. Do hlavní role obřadníka v rituálu byl obsazen horolezec Michal Durčák. Autorské duo Kunze - Černý spolupracuje od dětských let, svou vizi dobrodružných příběhů zhmotnili na albu a v knize Abendland, vydané 1. října 2016 nakladatelstvím Perplex.

Info

Abendland
fb stránka projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Skunk Anansie přijedou oslavit 25 let

redakce 20.02.2019

Skunk Anansie se rozhodli oslavit 25. výročí svého vzniku koncertním albem 25LIVE@25 a, mezi dalšími, i pražským koncertem.

Sudetská Noc v Otovicích

redakce 20.02.2019

Jedny kapely víc hrají, druhé víc mluví, Běsi stojí přesně uprostřed. Spojuje totiž koncerty s předčítáním či výstavami.

Postindustriální Audiotrauma počtvrté

redakce 20.02.2019

Postindustriální festival Audiotrauma má již na evropské scéně pevně ukotvené místo. Tvrdší inovativní elektronika v Praze.

Tess Parks v Karlíně

redakce 20.02.2019

Samotářství si Tess Parks léčila psaním poezie, která se brzy proměnila v texty vznikajících písní.

Full Moon magazín představuje vlastní kávu

redakce 19.02.2019

Je to tady! Ve spolupráci s šumperskou kavárnou Jesen spouštíme sérii Full Moon Coffee a začínáme v Nikaragui.

Full Moon #94 – V hlavní roli smutný kluk

redakce 19.02.2019

Jaro je za dveřmi, James Blake a fenomén smutných chlapců se rozloučí se zimou v únorovém čísle Fullmoonu ohlašujícím vůní kafe spoustu novinek!

Milan André debutuje u Slnko Records

redakce 19.02.2019

Narodil se v Montrealu slovensko-americkým rodičům a před pár dny se přestěhoval do Bratislavy. Teď vydal debutovou desku.

Britská trojka DOE zpět v Praze

redakce 19.02.2019

Kapela, která se hlásí k odkazům Pavement či Sleater-Kinney, přijede především zahrát songy z loňského alba Grow into It.

Párty Round UP oslaví narozeniny

redakce 19.02.2019

Párty Round UP, zaměřující se především na techno, house a minimal hudební produkci, bude slavit své třetí narozeniny.

Ploy vydávájí svůj eponymní debut

redakce 19.02.2019

Pop se strychninovým úsměvem, jazz s příměsí TNT.