Zprávy / Pozvánky

Pouštní legendy Yawning Man v Praze

Pouštní legendy Yawning Man v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.06.2017

Praotcové pouštního rocku Yawning Man se podruhé vrací do Prahy. Originální mix instrumentálního stoneru, postrocku a surfu se špetkou orientální melodiky tentokrát zahraje v klubu FAMU. Kultovní kapela, na kterou se odvolává například Josh Homme i řada stoner/doomových kapel, veze s sebou třetí album Historical Graffiti.

Základní pilíř scény, které se začalo říkat desert rock, vznikl už v roce 1986 v La Quinta v jižní Kalifornii. Svůj originální sound Yawning Man vybrušovali uprostřed kalifornské pouště na proslulých generator parties. Trvalo ovšem téměř dvě desetiletí, než kapela vydala vůbec první oficiální nahrávku Rock Formations (2005). Loni kvartet vypustil do světa teprve třetí dlouhohrající desku Historical Graffiti.


Ačkoliv Yawning Man rozhodně nepatří mezi nejaktivnější kapely na světě, jejich vliv na stonerovou scénu jim nelze upřít. Ostatně i Kyuss od nich hráli nesmrtelný hit Catamaran. Paradoxem zůstává, že samotná kapela cituje jako své největší vlivy Bauhaus, Southern Death Cult nebo Lords of the New Church. Mimochodem na basu (i kytaru) v Yawning Man hraje nestor pouštní scény Mario Lalli, frontman kultovních Fatso Jetson, který je podepsaný pod několika hity Queens of the Stone Age.

Supportem v klubu FAMU budou čeští Rest in Haste, kapela vycházející ze stoner rocku, do kterého přidává vlastní post rockové pojetí aneb můžete čekat mix QOTSA, Fatso Jetson či Sleater-Kinney. Pár týdnů mají venku nové EP Fail to Retry, které mixoval J. Robbins (Jawbox) a které vyšlo ve spolupráci s magazínem Fullmoon. Vstupenky jsou k dispozici prostřednictvím smsticket.cz. Bližší info na webu pořadatele a facebookovém eventu.

Info

Yawning Man (us)
Support: Rest in Haste
12. 6. 2017 19:00
Klub FAMU, Praha

www.facebook.com/events/1455942861114346
www.facebook.com/klubfamu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články