Zprávy / Festivalové

Prague Music Performance má svůj program

Prague Music Performance má svůj program

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.02.2017

Mezinárodní festival Prague Music Performance zveřejnil program nové sezóny. Prvním hostem bude legendární klavírista Alfred Brendel. Letos pětaosmdesátiletý umělec přijíždí 7. února do Prahy k několikadenní rezidenci, aby v Sukově síni Rudolfina pokřtil české vydání knihy svých esejů a přednášek s názvem Hudba, smysl a nesmysl, kterou tento měsíc vydává nakladatelstvní Volvox Globator. Poté Brendel povede workshop se Škampovým kvartetem a violoncellistou Tomášem Jamníkem a v kině Ponrepo uvede britský film Ex Machina. Alfred Brendel již veřejně nekoncertuje, kromě psaní a přednášení ale intenzivně pracuje s nejlepšími smyčcovými kvartety světa.

V březnu se v Praze poprvé představí skupina O.R.k. - nový projekt čtyř výjimečných osobností. Jejich kritikou vysoce oceňované debutové album Inflamed Rides přináší kombinaci akustické psychedelie, experimentálního rocku, ambientu a elektroniky. Colin Edwin je znám především jako baskytarista britské progresivní skupiny Porcupine Tree. Pat Mastelotto je již přes dvacet let hlavním bubeníkem legendárních King Crimson a spolupracuje s řadou vynikajících hudebníků – Robertem Frippem, Davidem Sylvianem, Terry Bozziem, Tony Levinem a California String Trio. Italský zpěvák a skladatel Lorenzo Esposito Fornasari je členem experimentální skupiny Obake, jenž spolupracuje např. s Billem Laswellem a Faith No More. Carmelo Pipitone je řazen mezi nejinovativnější kytaristy současnosti.


Po úspěšném loňském koncertu se do Prahy vrací Adrian Belew. Tento americký zpěvák a kytarista proslul svou spoluprácí s Frankem Zappou, Davidem Bowiem, Laurie Anderson a Talking Heads. V letech 1980-2013 byl frontmanem skupiny King Crimson a natočil s nimi zásadní alba Discipline, Beat, Thrak nebo Power To Belive. 21. dubna vystoupí se svým triem v Lucerna Music Baru.


Po třech letech přijedou také průkopníci industriálního rocku Einstürzende Neubauten. Pražskému publiku představí své největší hity v rámci evropského turné s názvem Greatest Hits Tour. Koncert se bude konat v 8. června 2017 od 20.00 v Divadle Archa. Skupina Einstürzende Neubauten se do povědomí posluchačů se dostala v první polovině 80. let společnými koncerty s Nickem Cavem. Za dlouhých 27 let existence si kapela kvalitní a avantgardní tvorbou získala mnoho skalních příznivců po celém světě. Neubauteni jsou zdrojem inspirace i pro mnohé nehudební umělecké žánry, od tance a divadla přes výtvarné umění až po film – od Christopha Schlingensiefa, po Wima Wenderse a Quentina Tarrantina.


Nový projekt s názvem LiveART propojuje výtvarnou performanci s hudbou. 2.6. se na Novoměstské radnici představí holandská malířka Maryleen Schiltkamp, klavírista Jan Bartoš a violoncellista Tomáš Jamník v dílech Arvo Pärta, Miloslava Kabeláče a J.S. Bacha. 2. června vystoupí v dejvické Villa Pelle kritikou ceněná rakouská skupina Ramsch & Rosen, která ve své tvorbě netradičním způsobem spojuje lidovou hudbu, folk a jazz.


Info

Prague Music Performance

www.facebook.com/www.pmpif.org
www.pmpif.org

foto © Kryštof Havlice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články