Akce

Praha v Brně oslaví Art's Birthday

Art's Birthday 2017
17.01.2017 19:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno

4AM/PRAHA se opět připojí do mezinárodní sítě organizátorů a oslaví narozeniny umění celovečerním programem, který naplní koncerty, performance a zvuková instalace. Součástí programu bude i odpoledne věnované dětem a speciální komentovaná prohlídka výstavy Art Is Here v Moravské galerii a večerní koncerty v podání Brno Contemporary Orchestra ve Filharmonii Brno. Celá akce vzniká ve spolupráci s Českým rozhlasem VLTAVA a bude vysílána přímým přenosem.

Show legendárních holandských performerů Thomas&Ruhller, performer, videoartista, pedagog a dramaturg Richard Fajnor se svojí HangArt performance poprvé v Brně. Rádiová interakce autorů Jana Sůsy a Zdenka Tomáška, která na několik hodin obsadí nádvoří prostoru PRAHA, Pražákova paláce a Besedního domu, obohatí v nejbližším okolí program ČRo Vltava zvláštními efekty, vznikajícími při ovlivňování příjmu pomocí malých vysílačů (tzv. transmiterů). Vlivem zauzleného vysílání desítky vytvořených přijímačo-vysílačů se rozhlasový éter velmi krátkých vln naruší zpětnými vazbami a jemnými interferencemi, které mohou být překvapivě muzikální.


Collective Composition no.1 je první ze série kolektivních a komunitních kompozic. Iniciována v podobě čistého notového papíru bez psaných instrukcí ani názvu, přenášející se prostřednictvím osobných setkání, diskusí a společných ústních dohod. Slovní instrukce: Vlož jednu hudební myšlenku na papír. Krautrockové úpravy nejslavnějších skladeb skupiny Plastic People of the Universe jen za použití analogových syntezátorů a historické elektroniky v podání B4. Die Mitternachtsmaus je přeložení hudby PPU do jiné řeči, a to obrazně i doslovně, neboť text Christiana Morgensterna je tu použit v originále a texty Egona Bondyho přeložil do němčiny fyzik a dramatik René Levínský.

Celosvětovou oslavu narozenin umění Art's Birthday odstartoval 17. ledna 1963 jeden ze členů uměleckého hnutí Fluxus, Robert Filliou, který prohlásil, že umění se zrodilo před 1 000 000 let, když pravěký umělec vhodil suchou houbu do nádoby s vodou. Od té doby organizují umělci celého světa "narozeninovou party" připomínající památku tohoto Filliouova performačního gesta i jeho snu o věčném spojení umělců – The Eternal Network.

Info

Art's Birthday 2017
17. 1. 2017 19:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno

www.facebook.com/events/1621429354824835
www.facebook.com/prahavbrne

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články