Zprávy / Pozvánky

Pretty City se zpěvem, který se spíš táže, než káže

Pretty City se zpěvem, který se spíš táže, než káže

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.04.2018

Ve tvorbě australských Pretty City se mísí popová citlivost s majestátností nareverbovaných kytar a sebejisté instrumentální výkony. Večer otevřou pražští Known as Brooklyn a vstupné je zdarma.

Sami Pretty City se označují jako shoegaze, nicméně v jejich hudbě jsou slyšet prvky grunge, dream popu a odkazy na šedesátá i devadesátá léta. Hned po vydání debutového alba Colorize se jim dostalo mezinárodního uznání a kapela se vydala do světa podpořit rádiové rotace živými vystoupeními. Po úspěšné šňůře po USA se Pretty City vydávají i do Evropy a koncert v dejvické Klubovně je pátou zastávkou jejich dvouměsíčního evropského turné. Kapelu předchází pověst nejen tvrdě pracujících studiových muzikantů, ale také sehrané skupiny, jejíž vystoupení jsou plná energie a přirozené soudržnosti.

Večer otevřou pražští Known as Brooklyn, kteří patří k výrazné vlně mladých českých kapel kombinujících prvky psychedelie šedesátých let, postpunku let osmdesátých a kytarového zvuku devadesátek do velmi soudružného a atmosférického celku. Known as Brooklyn vydali debutové album City Tales v roce 2016 a služebně jsou tedy stejně staří jako Pretty City, jejichž Colorize vyšlo v tomtéž roce.

Info

Pretty City (aus) + Known as Brooklyn
23. 4. 2018 20:00
Dejvická Klubovna, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články