Zprávy / Festivalové

Projekt Junun uzavře letošní Le Guess Who?

Projekt Junun uzavře letošní Le Guess Who?

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.08.2016

V nitru pevnosti Mehrangarh, která stojí v indickém Rajasthanu již od patnáctého století, se vloni setkali izraelský skladatel Shye Ben Tzur, kytarista Radiohead Jonny Greenwood a velký indický soubor Rajasthan Express. Tento pestrý projekt tu nahrál své debutové album a vzal si jméno Junun.

A přesně rok po tomto unikátním setkání budou právě Junun těmi, kteří uzavřou letošní ročník holandského Le Guess Who?. Festivalu, který oslaví své desáté výročí a to v termínu od 10. do 13. listopadu 2016. Malebné město Utrecht navíc přivítá ještě stovku dalších rozličných vystupujících.


Junun (což v překladu znamená "šílenství lásky") spojuje, na jedné kosmické vlnové délce, meditativní vokály, raga groove a moderní jazz. Projekt naplno vykresluje barevný, eklektický zvuk Indie zaobalený do těch nejmodernějších skladatelských postupů, jaké si v současné hudbě dokážete představit.

Po loňském vydání eponymního dvojalba, které Junun nahráli právě ve zmíněné historické pevnosti (produkoval jej Nigel Godrich), nabídli také stejnojmenný dokumentární film, pod režisérskou taktovkou respektovaného Paula Thomase Andersona. Junun posléze zahráli v londýnské Barbican Hall a na Jerusalem Sacred Music Festivalu. Jejich vystoupení na Le Guess Who? tak bude stále patřit k těm vůbec prvním.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články