Zprávy / Festivalové

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední.

Jubilejní Le Guess Who? letos jmenoval čtyři různorodé umělce kurárory svých osobních programů. Na koho se tedy můžete těšit? Wilco, Savages, Julii Holter a Suuns! Všichni čtyři budou hostit zajímavá umělecká jména, která považují za důležité a inspirativní. Samostatné kurátorované programy budou ohlášeny v měsících před festivalem.


Le Guess Who? zároveň oznámil první jména, která vystoupí během standardního festivalového programu. Seznamu vévodí závěrečný koncert Swans, který ukončí letošní turné i jednu etapu v historii kapely, mystická jazzová zpěvačka Patty Waters (která se nechává volně inspirovat Patti Smith, Diamandou Galás a Lydií Lunch), rockoví Dinosaur Jr., jazz hip hopový hybrid Digable Planets, Wooden Shjips, Raime, Cate Le Bon, The Comet Is Coming, Ryley Walker a světová premiéra projektu Lera Auerbach's 72 Angels, kterou představí Netherlands Chamber Orchestra společně s Raschèr Saxophone Quartet.

Rozhodně si nenechte ujít ani St. Francis Duo (čili Stephen O'Malley a Steve Noble), rituální tibetský obřad s Phurpa nebo The Dwarfs of East Agouza (trio, které tvoří Sam Shalabi, Maurice Louca a Alan Bishop). Posledními jmény na aktuálním seznamu jsou Anna von Hausswolff, Jameszoo Quartet, Heron Oblivion, Nadja, Stara Rzeka, Richard Skelton, Guy One & The Polyversal Souls, Heather Leigh, Horse Lords, Ryan Sambol, živý speciál DOODcast a Scott Fagan, autor legendární psychedelic folkové desky South Atlantic Blues z roku 1968.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články