PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Prznění žánru podle Clipping

Prznění žánru podle Clipping

|

Poprvé přijíždí z Los Angeles do Prahy noise-rapové trio Clipping. Jeho letošní deska Midcity, která vyšla zdarma ke stažení na internetu, způsobila takové pozdvižení na alternativní scéně, že je label Sub Pop okamžitě přibral do své stáje.

O novém projektu se Jonathan Snipes poprvé zmínil při koncertu své předchozí kapely Captain Ahab v pražském klubu Final před více než dvěma lety. Už tehdy bylo jasné, že „Ahaby“ hned po evropském tour rozpustí. Šílený disco-drum’n’bass-techno projekt, v němž Snipes jako zkušený autor hudby k artovým filmům a divadlu obstarával hudební a vizuální stránku sloužící jako pozadí pro striptýzovou performanci parťáka Jima Mersona, se pro něj jednoduše vyčerpal. Jakkoli ještě na festivalu Creepy Teepee v roce 2010, kde „Ahabové“ způsobili doslova lokální zemětřesení, se něco takového zdálo nepředstavitelné, Snipes už žil něčím jiným - „rapovou kapelou, se kterou by rád brzo přijel do Prahy“. „Brzo“ se protáhlo na dva roky a učiněno za dost mu bude až tento pátek na strahovské Sedmičce.

Se Snipesem kroutí v Clipping knoflíky a kontroluje spojení kabelů William Hutson, koumák, který má jinak vlastní noiseový projekt Rale, úlohu frontmana pak přebírá slušným afrem vybavený a na podiu nezastavitelně výřečný zpěvák a MC Daveed Diggs.

I uchu ne úplně přivyklému na rapovou muziku je z jejich debutové desky Midcity jasné, že tak docela nejde o čistou řeč „štrýtu“. Na to je Snipesův a Hutsonův přístup až příliš vědátorský a taky frekvence vulgarit typu „bitch“ nebo „fuck“ z Diggsových úst tak vysoká, že všechno ukazuje spíš na brutální experiment s formou i obsahem. Vlastně jde o podobné „prznění“ žánru jako v případě eurodiska v podání Captain Ahab. Přesto Clipping, hlavně díky showmanským schopnostem Diggse, nechybí hiphopová přesvědčivost a agresivita žánru vlastní.

Mainstreamovému úspěchu ale Clipping nejdou nijak vstříc. Raději zkoumají, co si v tomhle donedávna docela uzavřeném ranku s přísnými pravidly lze dovolit. Na další drzosti vůči žánru se můžete těšit za pár měsíců na jejich novém albu, na ochutnávky z něj pak už tento pátek v Praze.

Info

Clipping (usa) + support
25. 10. 2013 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Pořadatel: A.M.180 & Goldmine
Vstup: 250,-

http://clppng.bandcamp.com

http://am180.org

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

3 x Coals = Brno, Praha, Ostrava

3 x Coals = Brno, Praha, Ostrava

redakce |
Coals jsou vzácným úkazem nejenom na domácí scéně a stejně výjimečné je i jejich živé vystoupení. Těšit se na ně můžeme kde?
Heinl & Steklík: Partitury pro GM

Heinl & Steklík: Partitury pro GM

redakce |
V Domě Gustava Mahlera v Jihlavě bude vernisáží zahájena výstava výtvarníků Annegret Heinl a Jana Steklíka připravená přímo pro tyto prostory.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do