Zprávy / Předbíháme

Psychedelický masakr motorovým Newcombem

Psychedelický masakr motorovým Newcombem

redakce | Zprávy / Předbíháme | 04.03.2014

The Brian Jonestown Massacre je psychedelická rocková kapela ze San Francisca. Vznikla v roce 1988 a milovníci škatulek ji označily přívlastky folk-rocková, bluesrocková, acidrocková, shoegazingová, elektronická a především experimentální.

Kapela má šest až sedm členů, ale ústřední postavou je zpěvák a multiinstrumentalista Anton Newcombe, který spolupracoval s řadou jiných kapel, jako např. s Dandy Warhols nebo Dead Meadow. The Brian Jonestown Massacre dosud vydali dvanáct studiových alb, z nichž poslední deska Aufheben z roku 2012 byla příznivě hodnocena kritikou – v anketě Metacritic získala 73 procent. Ze starších alb bylo velice zdařilé …And This Is Our Music z roku 2003.


Psychedelické pasáže evokují halucinogenní stavy, přestože frontman Newcombe již dávno s drogami i alkoholem přestal. Poučeni kraut rockem, The Brian Jonestown Massacre skládají ze sitárových zvuků, fléten a smyčců nevšední a výjimečnou pastvu pro uši. Koncert Brian Jonestown Massacre se uskuteční 11. června ve Futurum Music Baru v Praze.

Info

Brian Jonestown Massacre (usa)
11. 6. 2014 20.00
Futurum Music Bar, Praha
290,- Kč + poplatky v obvyklých předprodejích
290,- Kč v pokladně LMB
Vstupenky za 290,- Kč + poplatky budou v prodeji od středy 5.3.2014 v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream nebo v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

http://www.brianjonestownmassacre.com
http://www.futurum.musicbar.cz
http://www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články