PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Ryze osamělý soul: Moses Sumney

Ryze osamělý soul: Moses Sumney

|

Říká se, že Moses Sumney má odzbrojující smysl pro humor, což je v přímém kontrastu vůči jeho tvorbě, ve které je hluboce upřímný a citelně zranitelný. Jestli v ní lze objevit soul nebo funk, melodie či rýmy, to nechme na vás, jeho písničkářství je ale zkrátka uhrančivé. "Am I vital, if my heart is idle? Am I doomed?" ptá se na obligátně pojmenovaném debutovém albu Aromanticism rodilý Kaliforňan, který ve smíchovské MeetFactory vystoupí 8. listopadu.

Moses Sumney se do povědomí dostává možná pomalu (což je v hektické době poměrně ojedinělým jevem), z hlavy jej zato jen tak nevyženete. "Sumney je jméno, které jednou bude velké – nová deska to dokazuje – a teď se nabízí poslední příležitost ho vidět "before it was cool"," uvádí Michal Brenner, hudební dramaturg MeetFactory, která svou velikostí zprostředkuje tomuto hudebníkovi ještě relativně intimní prostředí.


Aromanticism zkoumá téma samoty, klade známý svět do otázky. Koncept aromantičnosti – neschopnosti či neochoty oplatit romantické pocity či lásku – je ústřední myšlenkou debutového alba, které vyšlo teprve na konci září na Secretly Canadian/Jagjaguwar a hned aspiruje na jedno z alb roku. Už nyní se Aromanticism pyšní nálepkou Best New Music od Pitchforku, který jej uvádí následujícími slovy: "Je to oduševnělé, objetí vesmírné samoty. Jeho niterné, sklíčené písničkářství zkoumá apatickou krutost, která – v době možnosti vše odsunout stranou bez mrknutí oka – definuje naši intimitu." Je romantická láska opravdu pro každého možná, ptá se Moses Sumney a potápí se do bezútěšné prázdnoty, z níž vyvěrá ryzí hudební výpověď.

Moses Sumney zatím nemá svou stránku na Wikipedii, ale známo je, že pochází z L.A., během dospívání strávil nějaký čas v Ghaně, aby se pak zas vrátil, studoval tvůrčí psaní a zjistil, že inklinuje k hudbě. "Miley Cyrus je důvod, proč jsem začal tvořit," uvádí se smíchem, když objasňuje okolnosti, za nichž učinil své prvních hudební krůčky, a popisuje prostředí mladých, kteří jej obklopují a poslouchají rádiový pop. Jeho první EP, pojmenované Mid-City Island, vyšlo roku 2014 a bylo stvořeno na parketách v prachu pokoje, na rekordér, který mu byl zapůjčen Davem Sitkem z TV on the Radio. Pomalými krůčky se dostal k vydání dalšího na Terrible Records (labelu člena Grizzly Bear), na turné doprovázel Jamese Blakea či Sufjana Stevense, cestou hostoval i na albu takové Solange. Dobrou společnost, kterou přizval k produkci jeho debutu, dále představují jména jako Thundercat anebo Matt Otto, jedna polovina Majical Cloudz. Ve světě posedlém romantikou máme tu čest s něžným obrem, který je šťastný sám. Support si Moses Sumney zvolil sám. Londýnská producentka a zpěvačka Tawiah jej doprovází po celou dobu turné, na její debut se přitom stále čeká, a jak praví přísloví, vrána k vráně sedá.

Info

Moses Sumney (us)
Support: Tawiah (uk)
8. 11. 2017 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 290,- v předprodeji / 390,- na místě

www.facebook.com/events/650762761794593
www.facebook.com/MeetFactory

Foto © Brandon Hicks

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Live on Stage: Aldous Harding

Live on Stage: Aldous Harding

redakce |
Koncertní sérii Live on Stage organizuje vídeňský Haus der Musik. Tentokráte pozvali novozélandský písničkársky zázrak Aldous Harding.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
next festival (do 25/10)
beth hart (do 6/11)
next festival (do 25/10)