Akce

Scott Kannberg přijede jako Spiral Stairs

Spiral Stairs (us)
03.10.2017 19:30
Café V lese, Praha

Je to už osm let, co Scott Kannberg, kytarista skupiny Pavement a šéf seskupení Preston School of Industry, který je znám jako Spiral Stairs, vydal své poslední nahrávky.

Album Spiral Stairs nazvané The Real Feel vyšlo v roce 2009, v roce, kdy Pavement oznámili velké a úspěšné turné, které se protáhlo až do roku 2010. Pak Scott odjel se ženou do Austrálie, narodilo se jim dítě a Scott se věnoval jen a jen své zahradě. Jenže krátce poté se začal v Austrálii nudit a přesídlil do Los Angeles. Tam začal s kytarou skládat nové písničky. Tak vzniklo druhé album Spiral Stairs pjmenované Doris and the Daggers, nejosobnější a nejemocionálnější kolekce písniček, které Scott kdy složil.


Písničky se zabývají různými tématy i náladami. Dundee Man je o výletě za golfem do Skotska, který Scott podnikl se svým kamarádem Paulem Espositem ("Je to cestopis," říká Scott, "ale je to také o chlápkovi, který je hrdým Skotem. Ideální hospodská písnička."). Náladovka s dechovou sekcí Trams (Stole My Heart) je melancholickou skladbou o tramvajích, které neustále jezdí "z jednoho města do druhého". Uvodní skladba alba Dance (Cry Wolf) je rozjuchaná dupačka s ohlasy Wire, Roxy Music a Davida Bowieho.

Doris and the Daggers je kouzelná deska, kromě chytrých textů a Scottova umu složit skvělé melodie vám připomene váš oblíbený starý svetr, který vás zahřeje a zároveň nabije energiíí chuti k životu. Písničky jsou příběhy vyprávěné se zanícením - budete se k nim znovu a znovu vracet s přáním, ať nemusíte na další Scottovo album čekat osm dlouhých let. Scott s albem vyrazil také na turné a 3. října se ho dočkáme v pražském klubu Café V lese.

Info

Spiral Stairs (us)
3. 10. 2017 19:30
Café V lese, Praha
Vstupné: 220,- v předprodeji / 280,- na místě

www.facebook.com/events/1503266073040940
www.facebook.com/cafevlese
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články