Zprávy / Pozvánky

Sen se stává realitou: Yasiin Bey aka Mos Def v Praze

Sen se stává realitou: Yasiin Bey aka Mos Def v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.10.2013

Uúúú. To bylo pro Brooklyn. Mighty Mos v Praze? Yasiin Bey aka Mos Def rock rockin it na Mighty Booomboxu v Lucerna Music Baru? Jako fakt? Už ve čtvrtek 24.10.? Je zapotřebí ještě další informace než ta, že lístky jsou k mání za 650 Kč? Lóóórd have some mercy.

Yasiin Bey aka Mos Def, co k tomu dodat? Že má něco za sebou? Že píše historii rapu od roku ’96 a prvního singlu Universal Magnetic, tedy už sedmnáct let? Že jestli má někdo nárok na hlášky jako „čistý hip hop“, je to Dante z Brooklynu? Že je Mighty Mos klasika všech klasik? Black On Both Sides, The New Danger, True Magic, The Ecstatic, Black Star, Ms. Fat Booty, Hip Hop, Mathemathics, Ghetto Rock, Sex, Love & Money, Auditorium, Travellin’ Man, Definition, RE: DEFinition, Respiration, The Love Song

Že jméno Mos Def je absolutní definice b-boye? Že je trochu rozporuplný a kontroverzní? Že zatímco kolegové v rýmu kupují firmy na limonády a káží sizzurp, Mos Diggy koupil knihkupectví a zapojuje se do sociálně a politicky angažovaných projektů? Že patří k těm málo raperům, co mají props i za výkony na stříbrném plátně? Že je to nejspontánnější, co se na scéně mihlo? Že jeho album The Ecstatic zní jako by ho celé jen vibeoval a freestyleoval? Že když vydal čtyři skvělé desky a pracně vybudoval jméno, dostal nelogickou chuť změnit si jméno na Yasin Bey a prostě to udělal?

Je to blázen? Je to velký umělec? Nejspíš běhá po laně nataženým mezi dvěma vrcholy a snaží se udržet balanc. Co je jisté, že do propadliště průměru pod sebou nepadá. Předvedl to loni na Kempu. Přitančil měsíční chůzí jak Michael. S duší na dlani jak básník svojí generace. Nasekal old school flow, naložil poctivé rapy a procítěnými zpěvy chytil za srdce. Úplně změnil význam termínu „charizma“. Profeeloval to jak král králů, aby se teď po roce a fous vrátil do prostředí, které je mu přirozeně bližší. V intimním kruhu na kruhovém parketu Lucerna Music Baru se kruh uzavře. Ve čtvrtek 24.10. se tam odehraje supermagická záležitost, o kterou určitě nechcete přijít.

Info

Mighty Boombox:
Yasin Bey aka Mos Def (usa)
24. 10. 2013 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

Vstupenky jsou v předprodeji na pokladně Lucerna Music Baru za 650 Kč, v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro, Eventim a Ticketstream navýšené o poplatek prodejce. Vstupenky jsou k dispozici také online přímo na klubových stránkách www.musicbar.cz anebo na Facebooku>.

www.facebook.com/MosDef
www.twitter.com/MosDefOfficial
www.musicbar.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články