Zprávy / Pozvánky

Sevdaliza se vrátí do Prahy

Sevdaliza se vrátí do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.09.2018

Sevdaliza, holandsko-íránská umělkyně, po loňském debutu ISON vydala letos The Calling EP, které je odkazem na to nejlepší, co v opomíjené kategorii trip-hopu kdy vzniklo. Letos absolvovala své první světové turné s koncerty v Austrálii, Evropě, Spojených státech a Asii a 30. listopadu se po únorovém, beznadějně vyprodaném koncertu ve Futuru vrátí opět i do Prahy, tentokrát do Lucerna Music Baru.

ISON, loňské debutové album Sevdalizy, bylo jedno z těch nenápadných výjimečných alb, které posluchače uchvátí svou originalitou. FKA Twigs filtruje dyšný vokál přes loopy, Weeknd spolupracuje s producentem Esthera na živočišnější podobě žánru, umělci jako Flume používají downtempové aranže pro hudební svět EDM. Ale ISON, které koprodukoval Mucky a na kterém slyšíte bujné smyčce Mihai Puscoiu, se do žánru trip-hopu položilo naplno, jako by to byla inkarnace Martiny Topley-Bird z období The Blue God.


Letošní dubnové EP The Calling není nijak zvlášť odlišné od ISON - je to spíš destilace soundu a žánru. Sevdalizin hlas tady evokuje to nejlepší z trip-hopu - bohatost Tracey Thorn, tremolo Nicoly Hitchcock a navíc techniku zpěvu typickou pro její iránské kořeny.

Info

Sevdaliza (nl)
30. 11. 2018 18:00
Lucerna Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články