Zprávy / Festivalové

Silver Rocket Summer Summa bude na Točníku

Silver Rocket Summer Summa bude na Točníku

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.06.2013

Za zkratkou SRSS se skrývá každoroční akce, kterou už od roku 2003 pořádá vždy v létě label Silver Rocket. A protože letos jde o desetileté výročí, Silver Rocket Summer Summa nabídne během 21. – 22. června na hradě Točník početnější line-up, než bývá zvykem. „Chtěli jsme dát dohromady kapely, s kterými jsme si za těch deset let nejvíc sedli do noty,“ vysvětlují lidé ze Silver Rocket filozofii letošního výběru.

Paramount Styles v čele se Scottem McCloudem ze znovuobnovených Girls Against Boys vystoupí v plné sestavě letos jen jedenkrát – a to právě na Točníku. Brooklynští Obits dokončili třetí album pro respektovaný label Sub Pop a své turné si naplánovali tak, aby mohli hrát na Silver Rocket Summer Summa. Novou desku mají dokončenou i Bellini – nahrávali ji opět se Stevem Albinim z Shellac a vyjít by měla během letošního roku na Temporary Residence (Black Heart Procession, Mono, Pinback, Maserati atd.). Punkové trio Auxes je se Silver Rocket pevně spojeno stejně jako projekt MRC Riddims, v němž podniká výpravy do hlubin „bass music“ DJ a producent Oktopus z Dälek. Autobusák a banjista Tim Remis právě vydává 10″ na tuzemském labelu Lokal Rekorc a chilsko-španělská Familea Miranda se nedávno představila na společné desce s domácími Lyssa a OTK. A tím se dostáváme k místním borcům: Unkilled Worker Machine, Planety, Kontroll, Fetch!, Zkouška sirén, Or a Tomáš Palucha. Vstup na Silver Rocket Summer Summa je 400 Kč na oba dny (300 Kč na jeden den), každý den se na hradě Točník začíná v 18:00, k dispozici jsou dvě pódia.

Info

Silver Rocket Summer Summa
Paramount Styles (usa), Obits (usa), Bellini (it/usa), Auxes (usa/de), OTK, Lyssa, MRC Riddims (usa), Tim Remis (usa), Planety, Tomáš Palucha, Unkilled Worker Machine, Kontroll, Familea Miranda (cl/spa), Zkouška sirén, Fetch!, Or
21. – 22. 6. 2013 18:00
Hrad Točník

Pořadatel: Silver Rocket
Vstup: 400 Kč na oba dny (300 Kč na jeden den)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články