Zprávy

Slam Poetry 2012

Slam Poetry 2012

redakce | Zprávy | 30.11.2012

Víte, co je slam poetry? Jaká jsou pravidla? Jaká jsou pravidla celostátní soutěže? Slam poetry nelze zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-performeři by se měli zaměřit na to, co sdělují a jak to sdělují. Publikum je hlavním posuzovatelem tříminutového výkonu soutěžícího. Porota-publikum může během produkce dávat najevo svou nelibost či souhlas a tyto reakce jsou ve slam poetry velmi vítané, dodávají vystoupení akčnost a dynamiku. Toto jsou základní slamová pravidla s dodatkem, že za překročení časového limitu tří minut a použití rekvizit mohou být soutěžící penalizováni.

Porotu obvykle vybírá konferenciér či další organizátor soutěže náhodně přímo z přítomného publika před samotným zahájením soutěže – obvykle má porota pět až deset členů. Porotci přiřazují účastníkům soutěže body (od 0 do 10 nebo od 1 do 10).

Ale nejen soutěží bude večer naplněn, doprovodný hudební program má zajímavý face. Hudebními hosty budou Gadjo.cz s Mário Bihárim (gipsy accordion explosion) a Joem Harperem (zpěv, brumle), Gadjo.cz se pak postará i o následnou afteparty. V jeho tančírně si na své přijdou jak příznivci sofistikované hudební eklektiky, tak temperamentního world’n’bassu, veselého balkan ska dubu nebo modního electro swingu. Nad ránem pak někteří uslyší kokrhání kohoutů, dunění metra nebo znělku ze Star Wars. A někteří neuslyší vůbec nic, ale to už je úděl dlouhých večírků a verbálních kocovin. Již tradičním moderátorem večera bude herec Jakub Žáček, který se u fanoušků slamu těší stejné popularitě jako její vítězové.

Soutěž se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna, Nadace Intentio a Advokátní kanceláře Tomáš Rašovský a odehraje se prvního prosince v brněnské Flédě, lístky už jsou v předprodeji, ale možno i na místě.

Odkazy:
www.slampoetry.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na temnou stranu rapu: Dope D.O.D.

redakce 22.02.2019

Jak moc tvrdý může být rap? Potemnělou tvář hip hopu přinášejí fanouškům po celém světě nizozemští Dope D.O.D.

Mladí ladí jazz hledá mladé talenty

redakce 22.02.2019

Festival Mladí ladí jazz hledá mladé talenty z Česka i zahraničí a vyhlašuje další ročník mezinárodní soutěže Jazzfruit.

Jednou ranou na Sziget uzavírá přihlášky

redakce 22.02.2019

Do konce února stačí poslat přihlášku a v případě postupu do finálového kola přesvědčit fanoušky na finálovém koncertě.

Invisible World se chystají do studia

redakce 22.02.2019

Na dlouhou dobu jediný koncert v Čechách odehraje v pražském Jazz Docku mezinárodní kvartet Invisible World.

The Ills vydali pátou řadovou desku

redakce 21.02.2019

Jak už dvojitý název napovídá, album se skládá z dvou samostatných, ale zvláštně propojených částí. Tradiční i experimentální.

Denver Broncos UK přijedou do Kabinetu i do Kaštanu

redakce 21.02.2019

Denver Broncos UK je uskupení z Colorada tvořené čtyřmi ze šesti členů Slim Cessna's Auto Club. Tišší, intimnější, éteričtější.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Zabelov Group pokřtí Eg

redakce 21.02.2019

Na pódiu NoDu Zabelov Group spolu s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, multimediálním umělcem Floexem a zpěvačkou Varine Mkrtchyan.

Burza desek Gram Bazaar se vrací do Brna

redakce 20.02.2019

U příležitosti Record Store Day 2019 se do Kabinetu Múz vrací vinylová burza Gram Bazaar a pohostí večerní koncerty tří zahloubaných kapel.

Skunk Anansie přijedou oslavit 25 let

redakce 20.02.2019

Skunk Anansie se rozhodli oslavit 25. výročí svého vzniku koncertním albem 25LIVE@25 a, mezi dalšími, i pražským koncertem.