PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

SmíchOff Summer Fest 2013 – nesmějte se...

SmíchOff Summer Fest 2013 – nesmějte se...

|

A máme tady jasného kandidáta na festivalový bizárek roku, totiž tradiční a každoroční akci Staropramenu kůlově nazvanou SmíchOff Summer Fest 2013. Smějete se? My ani ne, protože mimo jinými na ní vystoupí Bosnian Rainbows. 7. září tam, kde se pivo vaří. Haha.

Už v roce 2007 bylo na SmíchOff Summer festu nějakých deset tisíc lidí a to headlinovali Support Lesbiens (dobře, s Hooverphonic) a netradičně tradiční sestavu českých kapel doplňovali ještě francouzští La Phaze. Principy se nemění, i když progres tu je, cílení na mladší publikum není prvoplánové, taky kolik omladiny přijde na Transglobal Underground nebo Fanfare Tirana. Zřejmě jde o stylovou šíři festivalu, jak dokazuje i angažování islandského big bandu Retro Stefson, který si u nás vyšlapal půdičku už před půl rokem na několika koncertech po republice. Zahraniční sestavu ještě doplňují britští Big Sixes a němečtí Abby nebo taky skoťáci Holy Esque.

Tuzemskou scénu na druhé stagi zastoupí staří známí psi a nejlepší ksindlové, totiž Vypsaná fixa, Skyline, Mandrage, Evelynne (nová krev) anebo Xindl X. Mix osvědčených, u nás etablovaných klasik, world music uznávaných jmen, taky řekněme „exotických“ bandů a ovšem lákavé značky – Bosnian Rainbows je nová kapela Omara Rodrígueze-Lópeze z rozpadnuvších se The Mars Volta, která vůbec nezní jako Mars Volta... to je zajímavá sázka... na ne/jistotu. Ať tak, nebo tak, kde se pivo pije, tam se dobře žije. Vsadíme si, že se tam sejde velmi zajímavá lidská směska, kterou jinde nepotkáte.

Info

SmíchOff Summer Fest 2013
Bosnian Rainbows (usa), Transglobal Underground (uk), Retro Stefson (isl), Holy Esque (sctl), Abby (de), Big Sixes (uk), Vypsaná fixa, Xindl X, Mandrage, Skyline, Evelynne
7. 9. 2013 13:00
pivovar Staropramen, Praha

www.staropramen.cz
www.last.fm/festival/3663285+Smichoff+Summer+Fest+2013

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Startuje projekt Prime Time Kino

Startuje projekt Prime Time Kino

redakce |
Dva dny před celosvětovou televizní premiérou uvidí 280 diváků pražského Bia Oko pilotní díl seriálu Vinyl z produkce HBO v exkluzivní předpremiéře.
Diary of My Misanthropy v Klubovně

Diary of My Misanthropy v Klubovně

redakce |
Čistě instrumentální postrocková záležitost Diary of My Misanthropy, Adonis DNA čerpají inspiraci z duševních patologií a brněnské duo Nachttante.
Jim Marshall: láska, rock a revoluce

Jim Marshall: láska, rock a revoluce

redakce |
Výstava v Leica Gallery umožní nahlédnout pouze do zlomku z Marshallova rozsáhlého díla. Nechybí však průlomové fotografie z počátku jeho kariéry.

xp recenze

Crocodiles - Boys 50% Crocodiles - Boys
No Joy - More Faithful 80% No Joy - More Faithful
Snoop Dogg - Bush 70% Snoop Dogg - Bush
Rihanna - Anti 70% Rihanna - Anti
Yelawolf - Love Story 60% Yelawolf - Love Story
Gurun Gurun - Kon B 80% Gurun Gurun - Kon B
Tyler the Creator - Cherry Bomb 70% Tyler the Creator - Cherry Bomb
Tal National - Zoy Zoy 80% Tal National - Zoy Zoy

Akce

fair price music (partnerský)
Vinylla Media (prubezny)
A2larm (průběžný barter)
Gram Bazaar (do 20/2)
colours of 2016