PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

SmíchOff Summer Fest 2013 – nesmějte se...

SmíchOff Summer Fest 2013 – nesmějte se...

|

A máme tady jasného kandidáta na festivalový bizárek roku, totiž tradiční a každoroční akci Staropramenu kůlově nazvanou SmíchOff Summer Fest 2013. Smějete se? My ani ne, protože mimo jinými na ní vystoupí Bosnian Rainbows. 7. září tam, kde se pivo vaří. Haha.

Už v roce 2007 bylo na SmíchOff Summer festu nějakých deset tisíc lidí a to headlinovali Support Lesbiens (dobře, s Hooverphonic) a netradičně tradiční sestavu českých kapel doplňovali ještě francouzští La Phaze. Principy se nemění, i když progres tu je, cílení na mladší publikum není prvoplánové, taky kolik omladiny přijde na Transglobal Underground nebo Fanfare Tirana. Zřejmě jde o stylovou šíři festivalu, jak dokazuje i angažování islandského big bandu Retro Stefson, který si u nás vyšlapal půdičku už před půl rokem na několika koncertech po republice. Zahraniční sestavu ještě doplňují britští Big Sixes a němečtí Abby nebo taky skoťáci Holy Esque.

Tuzemskou scénu na druhé stagi zastoupí staří známí psi a nejlepší ksindlové, totiž Vypsaná fixa, Skyline, Mandrage, Evelynne (nová krev) anebo Xindl X. Mix osvědčených, u nás etablovaných klasik, world music uznávaných jmen, taky řekněme „exotických“ bandů a ovšem lákavé značky – Bosnian Rainbows je nová kapela Omara Rodrígueze-Lópeze z rozpadnuvších se The Mars Volta, která vůbec nezní jako Mars Volta... to je zajímavá sázka... na ne/jistotu. Ať tak, nebo tak, kde se pivo pije, tam se dobře žije. Vsadíme si, že se tam sejde velmi zajímavá lidská směska, kterou jinde nepotkáte.

Info

SmíchOff Summer Fest 2013
Bosnian Rainbows (usa), Transglobal Underground (uk), Retro Stefson (isl), Holy Esque (sctl), Abby (de), Big Sixes (uk), Vypsaná fixa, Xindl X, Mandrage, Skyline, Evelynne
7. 9. 2013 13:00
pivovar Staropramen, Praha

www.staropramen.cz
www.last.fm/festival/3663285+Smichoff+Summer+Fest+2013

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Mikuláš přinese gramodesky

Mikuláš přinese gramodesky

redakce |
Šesté pokračování Gram Bazaaru pořádá magazín Full Moon opět ve spolupráci se známým kulturním prostorem Malostranská beseda.

xp recenze

Elán - Hodina nehy (reedice 2015) 70% Elán - Hodina nehy (reedice 2015)
Kamelot (CZ) - Babí léto 60% Kamelot (CZ) - Babí léto
Duran Duran - Paper Gods 70% Duran Duran - Paper Gods
Bring Me the Horizon - That's the Spirit 80% Bring Me the Horizon - That's the Spirit
A-ha - Cast in Steel 80% A-ha - Cast in Steel
Voxel - Motýlí efekt 70% Voxel - Motýlí efekt
Five Finger Death Punch - Got Your Six 60% Five Finger Death Punch - Got Your Six
Petr Novák - Zlatá kolekce 70% Petr Novák - Zlatá kolekce

Akce

Elderflower sessions (do 7/12)
blues alive (do 14/11)
waves (do 4/10)
MFDF Ji.hlava (do 1/11)
esperanza spalding (do 28/10)